Dubrava svladala Hermes u dvoboju začelja i gurnula ga prema ispadanju

Matej Kačan • petak, 28.02.2020.

U 20. kolu HT Premijer lige je odigran derbi začelja između Dubrave Furnir i Hermes Analitice. U Dubravi je domaćin slavio s 91:84 te je povećao svoju prednost pred posljednjom ekipom lige...

Nakon petka i susreta 20. kola HT Premijer lige u Dubravi su mnoge stvari dosta jasnije što se tiče situacije na dnu ljestvice. Glavni, a možda i jedini kandidat za zadnje mjesto i ispadanje je ostala Hermes Analitica koja je i u drugom susretu s Dubravom izgubila.

Nakon susreta u prvom dijelu prvenstva u kojem je Dubrava slavila u Draženovom domu, isto se dogodilo i u Dubravi pa je Hermes ostao na posljednjem mjestu s tek dvije pobjede, dok je Dubrava stigla do petog slavlja te je na istom broju pobjeda kao i Škrljevo koje će igrati sa Zabokom.

Dubrava je nedavno raskinula ugovor s Amerikancem Christopherom Hortmanom pa je u prvi susret nastavka sezone ušla bez stranaca. Dovoljan je za pobjedu bio i isključivo hrvatski sastav, ali nije bilo lagano.

Nakon izjednačene prve dionice Hermes je do poluvremena stigao do minimalnog vodstva, a cijeli susret se razvijao u rezultatu koji se nije micao iz domene egala. Tek je u posljednjoj četvrtini Dubrava došla do nešto osjetnije razlike i malo daha pa konačnih 91:84 izgleda sigurnije i uvjerljivije od stanja na terenu.

Dubrava je pod košem bila nerješiva zagonetka za nešto nižu ekipu Hermesa pa je najbolji pojedinac pobjednika bio Ante Smolić koji je zabio 25 poena uz sjajnih 11/13 za dvicu te deset skokova. Pomogao je Petar Perić s 14 poena.

Za Hermes koji je na samom rubu ispadanja je Filip Kordić ubacio 19 poena uz maksimalnu minutažu, a 17 je dodao Luka Krajinović. Druga polovica 20. kola će se odigrati od subote do ponedjeljka kad će dalmatinskim dvobojem kolo zaključiti Split i Šibenka.