Slavica vodio Škrljevo do preokreta i pobjede nad Zabokom

Matej Kačan • nedjelja, 01.03.2020.

Nastavlja se 20. kolo HT Premijer lige, a u Mavrincima je domaće Škrljevo zahvaljujući sjajnoj trećoj četvrtini okrenulo Zabok i slavilo sa 103:97...

Sjajan posao u pokušaju odvajanja od posljednja dva kluba i dna tablice odradili su košarkaši Škrljeva na domaćem terenu. U Mavrince je stigao Zabok koji je u borbi za doigravanje, ali su domaći predvođeni sjajnim Nikom Slavicom uzeli vrijednu pobjedu.

Od samog početka je bilo jasno kako obrane neće igrati veliku ulogu u ovom susretu pa je nakon prve dionice već 28:26 za Zabok. Isti tip košarke se nastavlja i u drugoj četvrtini u kojoj Zabok podiže prednost pa je na poluvremenu 53:48 za goste.

No napadački je Zabok drastično pao u trećoj četvrtini, a Slavica je za Škrljevo dodao gas pa trećih deset minuta igre završava s 30:12 za domaćina koji je tako minus pet pretvorio u velikih +13 na ulasku u posljednjih deset minuta.

Jednako napadački bogatu košarku je ponudila i zadnja četvrtina. Čak 57 poena se podijelilo na 32 u korist domaćina i 25 za Škrljevo pa Zabok do kraja uspijeva tek smanjiti zaostatak na prihvatljivih šest poena i 103:97 za domaćina.

Slavica je bio apsolutno prvo ime Škrljeva s 29 poena (13/22 za dva) uz 14 skokova i pet dodavanja. Odličnu podršku je imao u Jamesu Dorrisu koji je bio na rubu triple-doublea s 12 poena, sedam skokova i deset dodavanja.

25 poena je kod poraženih ubacio Markus Lončar, a dva manje je ubacio Luka Tomas koji je skupio i po pet asistencija te skokova.