Vladović vodio Šibenku do iznenađenja na Gripama

Matej Kačan • ponedjeljak, 02.03.2020.

Košarkaši Šibenke priredili su iznenađenje u sklopu 20. kola HT Premijer lige. Šibenčani su na Gripama svladali domaći Split s 92:79 te su tako učvrstili svoje mjesto u sredini tablice...

Nikako da košarkašima Splita krene na oba fronta i u oba natjecanja u kojima sudjeluju. Baš kad je krenulo na bolje U ABA2 ligi, u sklopu HT Premijer lige je na Gripama iznenađenje priredila Šibenka.

Gosti su nakon egala i izjednačenog prvog poluvremena ubacili su brzinu više te su zabili čak 28 poena u trećoj dionici uz 22:17 u četvrtoj i to je bilo dovoljno za iznenađenje i slavlje od 13 poena razlike. Na kraju je na semaforu svijetlilo 92:79 u korist gostiju.

Splićani u utakmici koju su kontrolirali jaki napadi nisu mogli parirati s tek 5/24 za tricu, a pogotovo je to bio problem u posljednjoj četvrtini u kojoj je valjalo nadoknaditi zaostatak, ali su domaćini zabili tek 17 poena.

Sjajni veteran Jakov Vladović je vodio Šibenku s 21 poenom uz 10 asistencija i šest skokova, a 18 su dodali Ivan Vraneš i Tonko Vuko. Splićane je s 21 poenom vodio Pavle Marčinković uz osam skokova.

Ovom se pobjedom Šibenka popela na 11-9 omjer i diobu petog mjesta s Vrijednosnicama, dok je Split ostao na 14-6 koliko ima i momčad Gorice.