Buljević i Jordano preokrenuli Alkar, Vrijednosnice do pobjede

Matej Kačan • subota, 29.02.2020.

Nastavlja se 20. kolo HT Premijer lige, a subota je donijela jedan susret. U Osijeku su igrali Vrijednosnice i Alkar, a domaćin je preokretom ipak uvjerljivo slavio...

Nakon problematičnog prvog poluvremena se očekivao egal u susretu Vrijednosnica i Alkara, ali je ipak domaćin dobrim drugim dijelom slomio Sinjane te je lako došao do 11. pobjede u 20 kola i poboljšanje pozitivnog omjera uz prekid neugodnog niza od tri poraza.

Alkar je pak upisao treći poraz zaredom, ali nije tako izgledalo nakon prvog poluvremena. Uspjeli su Sinjani svu tu silnu kreaciju i mladost Osijeka zatomiti i svesti na tek 36 ubačenih poena u 20 minuta uz 39 svojih.

No drugo poluvrijeme je donijelo neke nove Vrijednosnice koje su samo u trećoj dionici s 29 ubačenih poena skoro udvostručile svoje stanje na semaforu, a ista se stvar nastavila i u posljednjoj četvrtini koju je domaćin dobio s 26:13 za konačnih 91:72.

Vrijednosnice je predvodio sjajni duo Jordano-Buljević. Jordano je ubacio 22 poena uz dvije trice, dok je centar zabio 22 poena sa sjajnih 8/9 za dva. Kod Alkara je 15 ubacio Ivan Kučan, dok su po 12 dodali Fran Jacović i Hrvoje Vučić.