Bayern pregazio Hoffenheim u utakmici s prekidom, Kramariću poluvrijeme

Matej Kačan • subota, 29.02.2020.

Odigrana su četiri susreta 24. kola njemačke Bundeslige, a sigurne su pobjede upisale momčadi iz vrha ljestvice. Andrej Kramarić i Tin Jedvaj nisu se dobro proveli sa svojim ekipama...

Pravi iskaz sile i potvrdu velike forme je pokazao Bayern iz Münchena na gostovanju kod Hoffenheima. Domaćin se nije ni snašao, a već je bio u zaostatku od tri gola nakon samo 15 minuta. Već u drugoj minuti je poentirao londonski heroj Serge Gnabry i to nakon ubačaja Thomasa Müllera.

U sedmoj je 2:0 pogotkom Joshue Kimmicha, a nakon 15 minuta igre je Hoffenheim već razbijen jer Joshua Zirkzee postavlja 3:0 na Gnabryjevu asistenciju. Hoffenheim je živio mirno tek 18 minuta, a onda se opet trese mreža jer je strijelac Coutinho.

Očekivali bi da će Bayern malo prikočiti nakon velikog vodstva, ali to se nije dogodilo. Početkom drugog poluvremena je u igru za Hoffenheim ušao Andrej Kramarić koji se oporavio od ozljede prepona, a već u 47. opet asistira Müller, ovaj put za Coutinha i njegov drugi pogodak.

Müller igra u sjajnoj formi u posljednje vrijeme, ali nije imao priliku dobru utakmicu zapečatiti pogotkom. Izašao je u 56. minuti, a zamijenio ga je Leon Goretzka koji je postavio konačan rezultat u 62. minuti za Bayernov dokaz kako može biti iznimno efikasan i bez Roberta Lewandowskog.

Nakon tog pogotka igre više nije bilo zbog bizarne situacije. Naime, Bayernovi su navijači podigli uvredljivu poruku prema vlasniku Hoffenheima Dietmaru Hoppu pa su se igrači povukli s terena na pet minuta dok transparent nije uklonjen na molbu igrača i stručnog stožera Bayerna, a do kraja su se igrači samo dodavali po terenu te su čekali kraj susreta.

No ni uz visoku pobjedu se Bayern nije uspio otarasiti vjernih pratitelja. Pobjedu je upisala i Borussia Dortmund koja se drži na četiri boda zaostatka. Minimalnih 1:0 bilo je dovoljno za tri boda protiv Freiburga, a pobjednički pogodak jeu ranoj fazi zabio Jadon Sancho na asistenciju Thorgana Hazarda u 15. minuti. Nije bio previše uzbuđenja do kraja, Dortmund je tražio drugi pogodak, ali do njega nije došlo, no tri boda se pišu.

Novi težak dan u uredu su imali Tin Jedvaj i njegovi suigrači iz obrane Augsburga koji prima preko dva pogotka po utakmici i teško se sjetiti zadnje prazne mreže 12. momčadi Bundeslige. Ništa drukčije nije bilo ni u subotu jer je s pobjedom od 3:2 otišla Borussia Mönchengladbach.

Izdržao je Augsburg razdoblje pritiska gostiju pri kraju prvog dijela te je na poluvremenu držao nulu, ali je sve palo u brzopoteznom početku drugog dijela. Ramy Bensebaini je u 49. načeo domaćina, a samo četiri minute kasnije je 2:0 postavio Lars Stindl.

Ludih osam minuta je zaključio Eduard Lowen pogotkom za smanjenje zaostatka na 2:1 i tračak nade za Augsburg. No prelako je Gladbach dolazio do prilika pa već u 61. gredu tres Alassane Plea, a u 79. je na 3:1 rezultat podigao Stindl drugim golom. Konačni rezultat i počasni pogodak djelo je Alfreda Finnbogasona u 83. minuti. Jedvaj je odigrao 90 minuta, a zaradio je i žuti karton.

U dvoboju dvije ekipe iz donjeg doma ljestvice je Mainz došao do pobjede i odvajanja od posljednje tri ekipe na ljestvici. Žrtva je bio posljednji Paderborn koji je lošiji period u drugoj polovici prvog poluvremena platio porazom. Junaci Mainza su bili Robin Quaison i Karim Onisiwo u 29. i 37. minuti iz jedine dvije prave prilike na utakmici koja je inače bila za zaborav.