Bundesliga, 24. kolo, 01.03.2020, 15:30 h
RB Leipzig 1:1 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Leipzig i Leverkusen promašivali i podijelili bodove

Matej Kačan • nedjelja, 01.03.2020.

Najatraktivniji par 24. kola Bundeslige bio je onaj između RB Leipziga i Bayer Leverkusena. No sama utakmica nije ponudila očekivani spektakl pa je sve završilo podjelom bodova s 1:1...

Njemački klubovi ove sezone briljiraju u Europi i imaju šest-sedam sjajnih ekipa pa svako kolo ponudi jedan zvučni susret. Tako je bilo i ove nedjelje kad su se susreli Leipzig i Bayer Leverkusen.

Obje su ekipe zadovoljile u europskim natjecanjima zadnjih tjedana, a Leipzig je još u mrtvoj utrci s Bayernom za vrh Bundeslige. No nakon ovog susreta Bayern bježi za tri boda jer je Leipzig s 1:1 došao tek do boda, dok je Bayern u subotu uništio Hoffenheim.

Utakmica je bila zanimljiva, ali nije ponudila spektakl i kišu golova kakve bi neki očekivali. Napadači su uglavnom promašivali, ali su dvije lopte pronašle put u mreže u kratkom razmaku i to je bilo dovoljno za 1:1.

Prvo poluvrijeme u kojem su pala oba pogotka je u potpunosti pripalo Leverkusenu koji je pritiskao i više napadao, ali je prva konkretna šansa bila upravo ona u 29. minuti iz koje je Leon Bailey postavio 0:1.

RB Leipzig - Bayer 04 Leverkusen Rezultati uživo

No nije dugo trajalo veselje i vodstvo gostiju jer samo tri minute kasnije Patrik Schick glavom nakon slobodno udarca postavlja konačan rezultat. Imao je Leverkusen šansu da prije poluvremena opet povede, ali Lucas Alario nije uspio svladati vratara.

U drugom poluvremenu se stvari okreću. Leverkusen ima posjed, ali je Salzburg dosta okomitiji i baš domaćin stvara dvije najbolje šanse u drugih 45 minuta. Odmah na startu je Christopher Nkunku potrošio dobru priliku, a većih uzbuđenja nije bilo do 88. minute kad Marcel Sabitzer iz daljine gađa malo preko gola.

Tako je nakon svega bod za svaku momčad pošten epilog nakon podjednakog susreta uz nešto bolji umjetnički dojam Leverkusena, a obje ekipe nastavljaju svije borbe. Leipzig mora nadoknaditi ova dva boda ako želi nastaviti utrku s Bayernom, dok Leverkusen treba sačuvati svoje peto mjesto i napasti Gladbach na četvrtom koje vodi u Ligu prvaka.