Lecce 2:7 Atalanta
Atalanta

Pašalić dvostruki asistent u Atalantinom uništavanju Leccea

Matej Kačan • nedjelja, 01.03.2020.

Veliku pobjedu je ostvarila Atalanta na gostovanju od Leccea u sklopu 26. kola talijanske Serie A. Gosti su u drugom poluvremenu potpuno deklasirali Lecce s velikih 7:2...

Nogometaši Leccea svakako su osjetili kako je to kad "moraš ići kod zubara", kako je utakmice s Atalantom opisao strateg Juventusa Maurizio Sarri. Lecce je na svom domaćem terenu primio sedam golova od Atalante te je s drugim porazom u nizu blizu zone ispadanja.

Atalanta je pak upisala treću ligašku pobjedu u nizu te drži četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka. No na poluvremenu je Lecce još držao remi, ma koliko god to ludo zvučalo nakon 7:2.

Nakon mirnih prvih 15 minuta susreta je krenula rapsodija. Prvo je Jose Palomino glavom imao pogodak na pladnju, no domaći braniči su izblokirali udarac. Samo dvije minute kasnije Atalanta vodi, a tragičar za domaćina je Giulio Donati koji je korner gostiju skrenuo u svoju mrežu.

Nije prošlo dugo, a već je 2:2 i to opet iz udarca iz kuta. Iz kornera je ubacio Josip Iličić, a najviši u skoku je Duvan Zapata koji šalje loptu u mrežu za dvostruko vodstvo gostiju.

No do kraja poluvremena je domaćin stigao do izjednačenja. Prvo je u 29. minuti zaostatak smanjio Riccardo Saponara, a onda je u 40. minuti utakmicu u ravnotežu doveo Donati koji se tako iskupio za autogol u 17. minuti. Tako se na poluvrijeme ide s 2:2 usprkos tome što je Lecce na vrata gostiju uputio tek tri udarca.

U drugom poluvremenu je krenuo vatromet Atalante. Golijadu je iz odbijanca otvorio Iličić u 47.minuti, a samo dvije minute kasnije sjajnu priliku ne koristi Mario Pašalić. No našao je hrvatski veznjak drugih načina za dati doprinos pa već u 54. asistira za Zapatu u 4:2.

Lijepu loptu u prostor je dobio Pašalić te je izbio u šesnaesterac s desne strane, a onda je pokazao nesebičnost i poslao lijepu povratnu loptu za Zapatu koji nije imao težak posao pogoditi nebranjenu mrežu.

Lecce - Atalanta Rezultati uživo

Nije prošlo ni deset minuta, a Zapata je kompletirao svoj hat-trick. On je iskoristio predivnu asistenciju Iličića s desne strane te je pucao sam s metra udaljenosti. Prvi udarac nije bio uspješan, ali je iz odbijanca Kolumbijac precizan za visokih 5:2.

Čak je 25 minuta Lecce izdržao bez pogotka u svojoj mreži. Još jednu dobru šansu nije iskoristio Zapata u 79., a u 87. je 6:2 nakon pogotka Muriela. Nije bilo gostima ni to dosta pa u prvoj minuti nadoknade Ruslan Malinovski divnim udarcem izvan šesnaesterca postavlja konačan rezultat.

I za taj pogodak je asistent bio Pašalić koji je prije toga lijepo kombinirao duplim pasom i driblingom po rubu kaznenog prostora da bi poslužio Malinovskog koji je obavio veći dio posla sjajnim udarcem. Pašalić je odigrao cijelu utakmicu za pobjednike.