Serie A, 26. kolo, 08.03.2020, 20:45 h
Juventus
Juventus 2:0 Inter
Inter

Ključna pobjeda Juventusa nad Interom u borbi za Serie A, Ronaldova tisućita u karijeri

Jan Šneler • nedjelja, 08.03.2020.

Pred praznim tribinama Allianz stadiona u Torinu, Juventus je s 2:0 svladao Inter i došao do vrijedna tri boda u borbi za naslov...

Zbog velike epidemije koronavirusa u Italiji, derbi Juventusa i Intera odigran je pred praznim gledalištem. Ipak, niti taj sumorni dekor nije pokvario večer Juventusu koji je s 2:0 svladao velikog protivnika u borbi za naslov pobjednika Serie A istovremeno proslavivši 1000. utakmicu u karijeri svojeg najboljeg igrača Cristiana Ronalda.

Juventus je puno bolje otvorio susret, a samo je iznimno raspoloženi Samir Handanović bio razlog zašto Inter nije gubio već na samom startu. U osmoj minuti slovenski vratar obranio je pokušaj stopera Matthijsa De Ligta, da bi nekoliko minuta kasnije ponovno spriječio pokušaj Douglasa Coste.

Inter se uspio malo konsolidirati, napraviti čak nekoliko zapaženijih pokušaja, ali bez većeg uspjeha. Utakmica se malo primirila, obje momčadi pokušavale su, ali većinom iz velikih udaljenosti te se mreže nisu tresle. Dva udarca upisao je i Marcelo Brozović, no niti on danas nije šuterski bio raspoložen.

U drugom dijelu, Juventus ponovno bolji i sada konačno uspijeva probiti obranu Intera i svladati do tada neprikosnovenog Handanovića. U 55. minuti, nakon gužve u petercu, Aaron Ramsey Najbolje se snašao i vrlo silovito tukao kroz šumu nogu te pronašao put do gola. Interova obrana prilično loše je reagirala kod ovog gola ne uspjevši izbiti loptu van opasnosti.

Pogodak kao da je dodatno potaknuo domaće koji su krenuli još žešće prema naprijed. Kod Intera je u međuvremenu u igru ušao Christian Eriksen, dok je za Juventus zaigrao Paulo Dybala. Upravo je Argentinac postigao drugi pogodak za Juventus u 67. minuti.

Ramsey ga je lijepo proigrao, a Dybala majstorski prevario čuvara i vanjskom pogodio sam kut gola. Handanović je ostao ukopan na crti, vjerojatno ni sam ne očekujući takav vanserijski potez napadača Juventusa. Nakon drugog gola utakmica je dobila potpuno drugi karakter.

Domaćima se više nije žurilo, imali su sasvim lijepu prednost, dok je Inter bio nedovoljno opasan da nešto kreira u posljednjih dvadeset minuta. Nervoza je sve više rasla, a u 80. minuti zbog prigovora i dobacivanja sucima isključen je i gostujući rezervni vratar Daniele Padelli.

Susret je završio bez promjene rezultata, a ovom pobjedom Juventus je ponovno preuzeo vodeće mjesto na tablici. Sada imaju bod više od Lazija i devet od Intera koji ima i utakmicu manje. Što se tiče Brozovića, on je odigrao pristojno utakmicu. Bio je među najboljima u Interu, nekoliko puta dobro je tukao, ali nije bio precizan. U 79. minuti zaradio je žuti karton.