Bordeaux 1:1 Nice
Nice

Sjajna asistencija Bašića u remiju Bordeauxa i Nice

Matej Kačan • nedjelja, 01.03.2020.

U sklopu 27. kola Ligue 1 su dvoboj sredine tablice odigrali Bordeaux i Nice. Završilo je 1:1, a asistent za pogodak Bordeauxa je bio hrvatski veznjak Toma Bašić...

Gužva koja je stvorena u sredini francuske Ligue 1 nije riješena ni nakon susreta 12. Bordeauxa i osme Nice. Ta je utakmica završila 1:1 pa su obje momčadi ostale na istom razmaku jedna od druge koji iznosi tek dva boda.

Bordeaux - OGC Nice Rezultati uživo

1:1 je i pošten rezultat jer su momčadi igrale podjednako dobro uz nešto bolje drugo poluvrijeme Bordeauxa pa je pomalo ironično da je domaćin poveo u drugom poluvremenu, dok je Nica u jeku dominacije Bordeauxa izjednačila.

Poveo je Bordeaux u 21. minuti preko Nicolasa De Previllea, a velik dio posla je obavio i hrvatski veznjak Toma Bašić. On je kod svog kaznenog prostora krenuo u sjajan dribling te je nanizao nekoliko braniča, a onda je poslao sjajnu loptu u prostor.

Do nje je došao De Preville koji je bio sam te je imao otvoren put prema golu, a pokušao ga je spriječiti vratar gostiju Walter Benitez koji je istrčao na 20 metara. No napadač je zadržao mirnoću te je zaobišao vratara i pogodio praznu mrežu za 1:0.

Nakon toga Nice kreće u dominaciju i inicijativu, a glavni lik gostiju je Adam Ounas. On je u 44. minuti pogodio gredu nakon odbijanca, ali je u 57. minuti točan i s ruba šesnaesterca pogađa za 1:1.

Bordeaux je nakon gola krenuo naprijed u potrazi za novim vodstvom, a najbolju priliku ne koristi De Preville koji u 76. minuti pogađa stativu umjesto svog drugog gola pa je susret završio s 1:1 za podjelu bodova.

Bašić je odradio cijeli susret u dresu domaćina, a uz asistenciju je zaradio i žuti karton.