Neprepoznatljivi Liverpool poražen od Chelseaja, Newcastle pobijedio Bilićev WBA

Jan Šneler • utorak, 03.03.2020.

Odigrane su tri utakmice osmine finala FA kupa, a najbolja utakmica svakako je odigrana na Stamford Bridgeu između Chelseaja i Liverpoola...

Ulazimo u samu završnicu FA kupa, a u utorak su odigrana tri susreta osmine finala. Nakon jučerašnjeg prolaza Arsenala, danas su nastup u četvrtfinalu izborili Liverpool, Newcastle i Sheffield United.

Chelsea je na svom terenu slavio protiv neprepoznatljivog Liverpoola koji se sada nalazi u vrlo ozbiljnoj krizi. U posljednje četiri utakmice, Redsi su primili čak osam pogodaka, a poraženi su u tri navrata. Večeras su izgubili od Chelseaja u prilično uzbudljivom susretu.

U prvom dijelu kod Chelseaja je najbolji pojedinac bio Kepa Arrizabalaga koji je radio fenomenalni posao. Već u trećoj minuti sjajno je obranio pokušaj Sadija Manea. S druge strane, Adrian je deset minuta kasnije lijepo obranio udarac Williana. Ipak, nešto kasnije vratar Liverpoola je pogriješio.

Willian je pucao, Adrian se loše pozicionirao i u pokušaju da uhvati loptu, ona mu je prošla kroz ruke i ušla u gol. Veliki poklon za Chelsea kojeg su nogometaši Liverpoola nastavili darivati. U 21. minuti imali su gosti nekoliko zicera. Pucali su po golu iz svih oružja Mane, Divock Origi, Takumi Minamino i Curtis Jones, ali Kepa je zaključao svoja vrata.

Poluvrijeme bi završilo vrlo mirno, no nažalost u 42. minuti na travnjaku je ostao ležati Mateo Kovačić te je zbog ozljede morao napustiti teren. Do tada je Kovačić igrao prilično dobro. U nastavku susreta Liverpool je bio još gori. Mason Mount je u 62. minuti zatresao prečku iz slobodnog udarca da bi dvije minute kasnije Ross Barkley mirno prošao kroz obranu i silovito pogodio za 2:0.

Redsi su totalno potonuli, a nisu pomogle niti zamjene. Olivier Giroud je imao dvije šanse da potpuno potopi goste, ali pogađao je okvir gola. Pedro je također imao čisti zicer, ali niti on nije bio precizan. Lijepa pobjeda za Chelsea i novi razlog za zabrinutost kod Liverpoola čija forma je blago rečeno, užasna.

WBA Slavena Bilića u borbi je za Premierligu te ih toliko ne interesira FA kup. Večeras su poraženi od Newcastlea s 2:3, a gosti su praktički sve osigurali u prvoj polovici susreta. Već na odmoru pogocima Miguela Almirona Svrake su vodile s 0:2. Kada je nakon dvije minute nastavka Valentino Lazaro zabio za 0:3, nestalo je ikakve napetosti.

WBA je ipak odlučio zaigrati nešto ozbiljnije te su u 74. minuti došli do pogotka. Strijelac je bio Matt Phillips. Konačno, u trećoj minuti nadoknade Kenneth Zohore zabija iz blizine za konačnih 2:3. Filip Krovinović ušao je za domaće u igru u 57. minuti.

Jedno od najugodnijih premierligaških iznenađenja ove sezone, Sheffield United, tek nakon produžetaka stigao je do slavlja kod Readinga. Susret je počeo vrlo uzbudljivo te su gosti poveli već nakon dvije minute preko Davida McGoldricka. Ipak, krajem prvog dijela, Reading izjednačuje. Iz kaznenog udarca precizan je bio George Puscas.

U nastavku susreta većih prilika nije bilo. Obje momčadi dobro su čuvale pristupe golu, ali u sudačkoj nadoknadi prvog produžetka Billy Sharp lijepo poentira glavom za 1:2. Reading je odlučio sve dati u napad, imali su nekoliko dobrih prilika, ali nedostajalo je preciznosti te Sheffield odlazi među najboljih osam.

• Zmazek04.03.2020. u 09:11
    Nakon jučerašnjeg prolaza Arsenala, danas su nastup u četvrtfinalu izborili Liverpool, Newcastle i Sheffield United. Chelsea je na svom terenu slavio protiv neprepoznatljivog Liverpoola koji se sada nalazi u vrlo ozbiljnoj krizi. U posljednje četiri utakmice, Redsi su primili čak osam pogodaka, a... [više na forumu]