SEHA liga, doigravanje, četvrtfinale - prve utakmice, 07.03.2020, 17:15 h
Prešov 21:25 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb pobjedom u Prešovu napravio veliki korak prema polufinalu

Mihaela Bradovski • subota, 07.03.2020.

Napokon je PPD Zagreb stigao do pobjede u Prešovu. Ovo je za njega dosad bilo jedno od najneugodnijih gostovanja na kojima je redovito gubio, ali u važnom trenutku, u četvrtfinalu SEHA lige upisao je pobjedu...

Odličan nastup za PPD Zagreb u Prešovu i velika pobjeda 25:21 koja dovodi Zagrepčane na rub prolaska u polufinale SEHA lige. Ovo je inače uglavnom bila neosvojiva tvrđava za hrvatskog prvaka, međutim ovaj put PPD Zagreb odradio je sjajan posao i došao je do pobjede.

Kako je susret krenuo, činilo se da će se povijest ponoviti i da Zagreb jednostavno niti ovaj put neće znati kako doći do pobjede.

Tatran je krenuo silovito, odmah je poveo sa 6:1 i Zagreb se našao u velikim problemima. Držali su domaćini jedno vrijeme tu prednost od pet golova, ali kada je Zagreb krenuo, Slovaci više nisu imali odgovor.

Serijom 4:0 Zagreb se uspio približiti na 8:7, imao je priliku i za poravnanje, ali prvo Horvat ne koristi sedmerac, a zatim niti Mrakovčić ne zabija, ali nije se dugo čekalo na brisanje minusa. U 24. minuti David Mandić poravnao je na 9:9.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 11:11 čime je Zagreb mogao biti zadovoljan s obzirom kako je meč krenuo.

U drugom dijelu Tatran je poveo 14:12, a onda Zagreb radi seriju 5:0 i preuzima vodstvo. Do kraja susreta imao je potpunu kontrolu nad rezultatom i Tatran se nije nijednom spustio ispod dva gola minusa.

Završilo je 25:21 za PPD Zagreb kojeg je predvodio David Mandić sa šest golova iz šest pokušaja.