Sinjanke ispustile četiri gola prednosti i izgubile kod fenjeraša

Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.03.2020.

U jedinom subotnjem susretu 19. kola 1. HRL za žene posljednjeplasirana Murvica bila je bolja od Sinja s 23:21 i tako si je vratila nadu u ostanak u najvišem rangu...

Rukometašice će malo razvući tekuće 19. kolo Prve lige, a u subotu je na rasporedu bio samo jedan susret. On se odigrao u Crikvenici gdje je posljednjeplasirana Murvica stigla do treće ovosezonske pobjede.

U goste im je stigao Sinj, sastav koji je bio u dobrom ritmu, međutim nakon tri uzastopne pobjede ovdje je upisao poraz.

Imale su Sinjanke u završnici prvog poluvremena lijepu prednost, vodile su 12:8, ali u drugom dijelu ušle su u krizu koja je potrajala punih deset minuta i za to vrijeme Murcica radi 6:0 i odlazi na 19:15.

Do kraja susreta domaće igračice uspješno su zadržale prednost, nisu dozvolile približavanje na ispod dva gola razlike te su upisale pobjedu 23:21.

Predvodile su ih Sara Mandekić s 11 obrana te sa sedam golova Petra Filipović i šest Antonija Butković. Kod poraženih osam golova postigla je Marija Hrgović-Tomić, a šest Matea Mažurin.