SEHA liga, doigravanje, četvrtfinale - uzvrati, 12.03.2020, 18:00 h
Motor Zaporožje
Motor Zaporožje 28:33 Meškov Brest
Meškov Brest

Vrlo dobar nastup Pešića, Meškov Brest i drugi put svladao Ukrajince te prošao na Final Four

Mihaela Bradovski • četvrtak, 12.03.2020.

Jedno od rijetkih natjecanja koje je još aktivno je SEHA liga, a u uzvratu četvrtfinala Meškov Brest u gostima je bio bolji od Motora iz Zaporožja s 33:28 te uz dvije pobjede prošao je na završni turnir...

Nakon što je na svom parketu slavio 30:28, Meškov Brest odradio je jako dobro gostovanje u Zaporožju kod Motora te izborio prolaz na završni turnir. U Ukrajini je Meškov bio još bolji te je slavio s 33:28.

Velike zasluge za to nosi i Ivan Pešić koji je odradio jako dobru utakmicu. Pešić je skupio 14 obrana, više nego na drugoj strani Genadij Komok i Maksim Vjunik zajedno.

Meškov je preuzeo kontrolu nad utakmicom u zadnjih deset minuta prvog poluvremena. Od 10:10, napravio je seriju čak 10:2, stvorio visoku razliku te bez problema držao vodstvo.

Najbliže što je Motor do kraja susreta došao bilo je na minus četiri i nije ozbiljnije zaprijetio.

Uz Pešića istaknuli su se Mikita Vailupov s osam golova, William Accambray sa sedam te Marko Panić s pet golova. Sandro Obranović dodao je tri gola.

Kod poraženih Baris Puhovski zabio je sedam golova dok je Miloš Orbović dodao pet pogodaka.