Dinamo u zatvorenoj trening utakmici svladao Osječane

Mihaela Bradovski • petak, 22.05.2020.

U generalnoj probi uoči polufinala Kupa i gostovanja na Rujevici, Osijek je na Maksimiru poražen od Dinama 2:1...

Igor Jovićević prvi put je vodio Dinamovu prvu momčad, a da nije riječ o međusobnom trening dvoboju. U Zagreb je stigao Osijek kojem je ovo bila pripremna utakmica za sljedeći vikend i polufinale Kupa protiv Rijeke, a Dinamo je odnio pobjedu 2:1.

Uoči susreta Jovićević je najavljivao šaren sastav, tako je i bilo, Osječani su bili kompletniji, ali bez obzira na to pobjeda je pripala domaćinu.

Modri su poveli u 20. minuti kada je Amer Gojak pucao, Ivušić je obranio njegov pokušaj, ali odbio je loptu do Kulenovića koji zabija iz blizine.

Sve do 78. minute nije bilo novih pogodaka, a onda Karrica lijepim golom podiže na 2:0 za Modre.

Nije se dugo čekalo na odgovor gostiju, u sljedećem napadu Bočkaj je pronašao u sredini Špoljarića, a on postavlja na konačnih 2:1.

Inače tijekom susreta bilo je dosta prilika na obje strane, Osječani se nastavljaju pripremati za Rijeku, a Dinamo u subotu igra protiv Gorice od 18 sati.

Dinamo do 70. minute: Livaković – Stojanović, Dilaver, Gvardiol, Moubandje – Đira; Kądzior, Ademi, Gojak, Oršić – Kulenović; od 70. minute: Josipović – Hrvoj, Kim H., Leš, Daničić – Burton; Ćuže, Krizmanić, Julardžija, Karrica – Gavranović

Trener: Igor Jovićević

Osijek do 70. minute: Ivušić (61. Malenica) – Lončar, Škorić, Majstorović – I. Silva, Žaper, Kleinheisler, Talys – Grezda, Marić, Bočkaj; od 70. minute: Malenica – Grgić, Ćosić, Gutieri, Bočkaj – Ndockyt, Jugović, Kleinheisler – Špoljarić, Mbakogu, Mance

Trener: Ivica Kulešević