Sjajni Havertz deklasirao i Gladbach, Dortmund preko bokova svladao Wolfsburg

Matej Kačan • subota, 23.05.2020.

27. kolo Bundeslige nastavljeno je u subotu s četiri susreta u 15:30, a gostujuće su pobjede u dva najzanimljivija susreta ostvarili Dortmund i Bayer iz Leverkusena...

U najzvučnijem susretu kola je Bayer Leverkusen predvođen vrućim Kaijem Havertzom sa sigurnih 3:1 prošao kroz Mönchengladbach te je s 53 boda preskočio svog današnjeg protivnika. Dugo je Borussia držala priključak samom vrhu, ali je Leverkusen značajno podignuo formu te će sigurno sljedeće kolo dočekati na mjestima koja vode u Ligu prvaka.

Borussia M'gladbach - Bayer 04 Leverkusen Rezultati uživo

Leverkusen je na teškom gostovanju poveo već u sedmoj minuti, a junak je opet Havertz. Karim Bellarabi ga je pronašao dodavanjem, a mladi se napadač sjurio u šesnaesterac te je preciznim udarcem doveo Bayer u vodstvo.

Rano vodstvo je osokolilo Bayer koji je počeo dominirati nad domaćinom, a Havertz je umalo došao i do četvrtog gola u nastavku natjecanja, ali u 45. gađa gredu i na odmor se odlazi s 1:0. Brzo početkom drugog poluvremena je Borussia izjednačila preko Marcusa Thurama koji sjajno pogađa nakon dodavanja Alassanea Plea.

No nije nada domaćina dugo trajala jer samo četiri minute kasnije Nico Elvedi neoprezno radi prekršaj u svoj kaznenom prostoru. Morao je intervenirati VAR koji je pokazao na bijelu točku, a s nje je za svoj drugi pogodak na susretu i četvrti nakon pauze precizan Havertz.

Podigao se ritam susreta nakon novog vodstva Leverkusena jer je domaćin krenuo naprijed, dok je Bayer tražio treći pogodak i rješenje susreta. Nakon nekoliko šansi na obje strane su do zadovoljštine došli iz svog jakog oružja - prekida.

Kerem Demirbay je izveo slobodni udarac, a lopta je pronašla glavu Svena Bendera. Veznjak je potom uputio sjajni i precizan udarac glavom za 3:1 i nastavak dobre forme apotekara koji sad u miru čekaju obveze RB Leipziga.

Drugi susret između ekipa iz gornjeg doma tablice nije ponudio toliko ritma i prilika. Borussia iz Dortmunda je na gostovanju kod Wolfsburga odigrala točno onoliko koliko je bilo potrebno za sigurnu 2:0 pobjedu i zadržavanje drugog mjesta, dok je Wolfsburg s 39 bodova šesti.

Za poražene je utakmicu započeo i završio Marin Pongračić, dok je Josip Brekalo dobio šansu u 64. minuti. Uzbuđenja u prvom dijelu nije bilo mnogo, a više je pritiskao Dortmund. Nagrada za inicijativu gostiju stigla je nakon pola sata igre kad je nakon kombinacije na desnoj strani loptu u kazneni prostor poslao Hazard.

Prva meta je bio Erling Haaland, ali je on promašio loptu te je prevario sebe i sve obrambene igrače, a na drugoj stativi je lako nebranjenu mrežu pogodio Raphael Guerreiro za svoj treći pogodak u dvije utakmice nakon pauze.

U drugom dijelu smo vidjeli nešto konkretniji Wolfsburg koji je napadao i imao dvije šanse, ali su gosti strpljivo čekali priliku za svoju ubojitu tranziciju koja je stigla u 78. minuti. Jadon Sancho je povukao kontru te je imao na raspolaganju Haalanda i Hakimija. Odabrao je potonjeg koji gađa mrežu za 2:0 te tako Dortmund preko svojih bokova dolazi do nova tri boda.

U jednoj utakmici iznimno visokog ritma s mnogo udaraca Hoffenheim koji je i dalje bez usluga Andreja Kramarića nije uspio isprati gorak okus poraza od Herthe pa je tako na gostovanju kod fenjeraša Paderborna odigrao tek 1:1. Od 31 udarca vidjeli smo tek dva gola i to oba na otvaranju susreta.

Hoffenheim je u vodstvo doveo Robert Skov u 4. minuti, a već u 9. je poravnao Dennis Srbeny nakon greške gostujuće obrane. Imao je do kraja Hoffenheim inicijativu i više šansi, ali najbolju priliku je propustio domaćin u 36. minuti kad Sebastian Vasiliadis gađa gredu pa je tako podjela bodova možda i najpoštenija.

Hoffenheim tako nastavlja svoj ritam poraz-remi te je na devetom mjestu, dok se Paderborn drugim remijem u nizu nije uspio podignuti sa samog dna ljestvice.

A baš je Paderbornu na dnu pobjegao Werder iz Bremena koji je u gostima kod Freiburga pokazao mnogo bolje i čvršće lice nego ono na otvaranju nastavka protiv Dortmunda. Gosti iz Bremena su domaćinu prepustili posjed lopte i više udaraca, ali je jedini pogodak na utakmici ipak djelo gostujuće ekipe.

Pobjednički pogodak za 1:0 slavlje Werdera pravo je malo umjetničko djelo Leonarda Bittencourta koji je na rubu šesnaesterca lijepo primio loptu i efektno pogodio donji lijevi kut domaćih vrata. U 88. je Werder ostavljen da se brani s desetoricom nakon crvenog kartona Philippa Bargfredea, a kazna je umalo stigla za samo minutu.

Manuel Gulde je postigao pogodak u 89., ali se oglasio VAR koji je pokazao zaleđe strijelca pa Freiburg ostaje bez domaćeg boda, dok Werder osvaja 21. bod i sad je tri boda ispred posljednjeg Paderborna i dva boda od Fortune koja drži mjesto za dodatno razigravanje za ostanak.