Bundesliga, 27. kolo, 24.05.2020, 13:30 h
Schalke 04 0:3 Augsburg
Augsburg

Schalke doživio težak poraz od Augsburga, Jedvaj vrlo dobar

Jan Šneler • nedjelja, 24.05.2020.

Vrlo težak poraz doživio je Schalke na svom terenu u 27. kolu njemačke Bundeslige od Augsburga...

Stanka zbog koronavirusa teško je utjecala na Schalke. U dva odigrana kola upisali su dva poraza uz gol razliku 0:7. Danas poslijepodne težak poraz zabilježili su od Augsburga (0:3).

Domaći su već na početku susreta pokleknuli. U šestoj minuti susreta, Edouard Lowen uputio je sjajni udarac iz slobodnjaka s 25 metara i pogodio za vodstvo Augsburga. To je bilo dovoljno Augsburgu da potpuno prepusti posjed domaćem sastavu i zatvori sve prilaze golu.

FC Schalke 04 - Augsburg Rezultati uživo

Praktički Augsburga nije bilo u prvom dijelu nakon postignutog pogotka, no Schalke nije uspio, usprkos svoj dominaciji, doći do ozbiljnije šanse za postizanje pogotka. U nastavku susreta, Augsburg se više ohrabrio i uspijevao iznenaditi domaći sastav.

U svim pokušajima da dođu do izjednačujućeg pogotka, domaći su pomalo izgubili snagu i sve manje pokušavali nešto kreirati. U 76. minuti Noah-Joel Sarenren-Bazee sjajnim prodorom pogađa za velikih 0:2 gostiju.

Tu je praktički susret bio završen jer je Schalke teško mogao stići do smanjenja zaostatka, a kamoli do preokreta. Točku na i postavio je Sergio Cordova u sudačkoj nadoknadi ukradenom loptom na sredini terena i lijepim pogotkom za konačnih 0:3.

Treba istaknuti kako je za gostujući sastav Tin Jedvaj odigrao svih 90 minuta. Hrvatski reprezentativac odigrao je vrlo dobro što pokazuje i činjenica da Schalke, unatoč pritisku, nije slomio obranu Augsburga.