Bundesliga, 27. kolo, 24.05.2020, 15:30 h
Mainz 05 0:5 RB Leipzig
RB Leipzig

Leipzig potopio Mainz, hat-trick Wernera

Jan Šneler • nedjelja, 24.05.2020.

Uvjerljivom 5:0 pobjedom protiv Mainza u 27. kolu Bundeslige, RB Leipzig nastavlja borbu za naslov prvaka Njemačke...

Od prve do posljednje minute, RB Leipzig je dominirao na gostovanju kod Mainza u 27. kolu njemačke Bundeslige. Gosti su s 5:0 uvjerljivo slavili i nastavljaju borbu za naslov prvaka.

Domaćeg sastava gotovo da nije bilo na terenu u prvih 45 minuta što su gosti iskoristili i već u prvih pola sata došli do lijepe prednosti. Golijadu RB Leipziga započeo je Timo Werner u 11. minuti, a vodstvo gostiju povećao je Yussuf Poulsen desetak minuta kasnije.

1. FSV Mainz 05 - RB Leipzig Rezultati uživo

Prilika je bilo na sve strane, domaći nisu uspijevali zatvoriti pristupe golu i već u 38. minuti gosti su došli do trećeg pogotka. Marcel Sabitzer efektno je pogodio, a sudac Markus Schmidt je nakon konzultiranja VAR-a presudio da je gol regularan.

Već na startu drugog dijela novi hladni tuš za Mainz. U 48. minuti Werner svojim drugim pogotkom dovodi domaći sastav na rub očaja. Još je ostalo dosta za igrati, a gosti su izgledali iznimno motivirani. Mogao je RB Leipzig slaviti s puno većom razlikom, no dosta su se gosti ispromašivali, a u 63. minuti je poništen i pogodak Kevina Kampla.

Ipak, u 75. minuti Werner dolazi do svog trećeg pogotka na susretu i postavlja konačnih 0:5 za goste. Napomenimo kako je bivši Dinamovac Dani Olmo odigrao svih 90 minuta za RB Leipzig.