Bundesliga, 28. kolo, 27.05.2020, 18:30 h
RB Leipzig 2:2 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Preporođena Hertha uzela bod i na gostovanju u Leipzigu

Branimir Korać • srijeda, 27.05.2020.

Hertha je odigrala i treću vrlo dobru utakmicu u nastavku sezone, ovaj put nije uspjela uzeti sva tri boda, ali je ostala neporažena na vrlo teškom gostovanju u Leipzigu...

S dvije visoke pobjede Hertha je ušla u nastavak sezone i to je bilo upozorenje Leipzigu koji je mini krizu i seriju remija prekinuo visokom pobjedom u gostima kod Mainza s čak 5:0.

Ovdje ipak nije bio tako uvjerljiv, ali to je i logično s obzirom da je Hertha ipak značajno kvalitetniji protivnik od Mainza. Pokazalo se to i potvrdilo od samog početka susreta, gosti su krenuli hrabro i nije se dugo čekalo čak i na pogodak.

Već u devetoj minuti gosti su poveli kada je nakon ubačaja iz kuta lopta u sredini došla do neometanog Marka Grujića koji vrlo lijepo iz prve pogađa mrežu.

Deset minuta kasnije dosta nezgodna situacija nakon sudara glavama Vladimira Daride i Danija Olma, ali obojica su nastavili igru nakon što im je nakratko ukazana pomoć.

U 24. minuti Leipzig je došao do poravnanja. Christopher Nkunku je sjajno ubacio u sredinu gdje se odlično snašao Lukas Klostermann, podmetnuo glavu i skrenuo loptu u mrežu.

S tih 1:1 otišlo se na odmor, momčad Brune Labbadije zaslužila je barem remi na odmoru i bila je to najava uzbudljivog nastavka susreta.

Loše vijesti za Leipzig stigle su u 63. minuti kada ostaju s igračem manje. Marcel Halstenberg zaradio je drugi žuti karton i Leipzig je ostao s igračem manje. Međutim i brojčano deficitaran došao je do novog gola. U 68. minuti Patrik Schick je pucao s ruba kaznenog prostora, vratar Jarstein reagirao je jako loše i lopta mu je pobjegla iz ruku i otišla u mrežu.

Hertha je ipak došla do zasluženog boda u završnici susreta. U 82. minuti dosuđen je opravdano kazneni udarac, izveo ga je Krzysztof Piatek i postavio je konačnih 2:2.

Spomenimo i kako je bivši igrač Dinama Dani Olmo igrao do 58. minute kada ga je zamijenio Lookman.