Hoffenheim napokon do pobjede, Schalkeov užasni niz se nastavlja

Mihaela Bradovski • srijeda, 27.05.2020.

Odigrana su još četiri susreta u 28. kolu njemačke Bundeslige, a niz loših rezultata prekinuo je Hoffenheim dok to nije pošlo za nogom i Schalkeu koji nastavlja s lošim nastupima...

Hoffenheim je napokon prekinuo seriju utakmica bez pobjede. Još uvijek bez Andreja Kramarića, ali je svejedno uspio doći do pobjede i to u dobroj mjeri zahvaljujući odličnom ulasku u drugo poluvrijeme kada je iskoristio igrača više.

Köln je od 26. do 50. minute imao igrača manje na travnjaku, a u tom razdoblju primio je dva gola i otišao u zaostatak 3:0. Kasnije je smanjio minus, imao i kazneni udarac za dodatno unošenje neizvjesnosti, ali nije ga iskoristio i Hoffenheim je odnio pobjedu.

Krenulo je pogotkom Christopha Baumgartnera već u 11. minuti da bi sredinom prvog dijela Sebastiaan Bornauw zaradio isključenje i ostavio goste s igračem manje.

Odmah na startu drugog dijela Baumgartner podiže na 2:0, u 48. minuti stiže i treći gol preko Stevena Zubera, no dvije minute kasnije neoprezni Benjamin Hubner zarađuje drugi žuti karton i momčadi su brojčano poravnate.

Tek što je ušao u igru, u 60. minuti Florian Kainz smanjuje na 3:1, a velika prilika za povratak stiže u 76. minuti kada Havard Nordtveit igra rukom u 16 metara i Brych sudi kazneni udarac. Loše ga je izveo Mark Uth, Oliver Baumann brani njegov pokušaj i do kraja susreta domaćin drži prednost i odnosi pobjedu 3:1.

Schalkeov očajan niz se nastavlja. Još jedan loš nastup i novi zaslužen poraz i to u Düsseldorfu kod davljenika Fortune koja je vila bolja s 2:1.

Zadnju pobjedu u Bundesligi Schalke je ostvario još 17. siječnja nakon čega je sve do danas upisao deset kola u nizu bez pobjede. Još ružniji podatak je da je u zadnjih sedam utakmica u svim natjecanjima upisao šest poraza i remi s Hoffenheimom.

U Düsseldorfu je poveo golom mladog Amerikanca Westona McKennieja, ali domaćin je okrenuo u samo pet minuta preko Henningsa i Karamana. Fortuna tako potvrđuje vrlo dobru formu i sada je na smo bod do sigurne zone.

Augsburg je kod kuće remizirao s posljednjeplasiranim Paderbornom bez pogodaka, a Tin Jedvaj igrao je do 75. minute kada ga je zamijenio Sergio Cordova.

Remi je viđen i u Berlinu gdje su igrali Union Berlin i Mainz. Mainz je poveo u 13. minuti golom Bakua, a u 33. minuti Ingvartsen poravnava. Od završnice prvog dijela domaćin je igrao bez isključenog Andricha, ali Mainz to nije znao iskoristiti.