Bundesliga, 30. kolo, 05.06.2020, 20:30 h
Freiburg 1:0 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Freiburg do važna tri boda protiv kandidata za Ligu prvaka

Branimir Korać • subota, 06.06.2020.

Freiburg je napokon prekinuo loš niz i stigao do prve pobjede nakon restarta sezone. Ugostio je na svom stadionu Borussiju iz Mönchengladbacha i svladao ju je s 1:0...

Otvorenu i zanimljiovu utakmicu odigrali su Freiburg i Borussia iz Mönchengladbacha. Sezona se bliži kraju, barem u Bundesligi, stoga je svaki bod sve važniji, posebno za ove dvije momčadi.

Freiburg je ovom pobjedom prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede i došao je šestoplasiranom Wolfsburgu na samo bod zaostatka. Borussia je pak ostala bodovno poravnata s Bayerom na podjeli četvrtog mjesta, posljednjeg koje vodi u Ligu prvaka i teoretski može pasti u bodovni zaostatak za Apotekarima, ovisno kako će Bayer odigrati protiv Bayerna.

U ovom susretu mogla je ostati neporažena, imala je prilika, no nije ih iskoristila dok je Freiburg iskoristio jednu od brojnih, dovoljno za pobjedu i dobro raspoloženje.

Stvari su krenule krivim smjerom za Borussiju nakon sat vremena igre kada je primila pogodak i ubrzo ostala s igračem manje. Pokušavala je doći do poravnanja, ali i ostavljala dosta prostora domaćinu koji je mogao i do drugog pogotka.

Jedini gol stigao je u 58. minuti kada je nakon ubačaja Grifa iz slobodnog udarca, Nils Petersen pobjegao čuvaru i glavom poslao loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije Alassane Plea nagazio je prilikom starta domaćeg igrača i kako je već imao žuti karton, morao je napustiti igru, a Borussia ostala u zadnjih 25 minuta s igračem manje.