Bundesliga, 30. kolo, 07.06.2020, 18:00 h
Augsburg 1:1 Köln
Köln

U dvoboju za bijeg od zone ispadanja Augsburg i Köln podijelili bodove

Marjan Kreševac • nedjelja, 07.06.2020.

U posljednjem susretu dana 30. kola Bundeslige na WWK Areni snage su odmjerili Augsburg i Köln. U utakmici koja je za oba kluba značila udaljavanje od opasne zone na kraju smo vidjeli podjelu bodova rezultatom 1:1...

U posljednjem susretu dana 30. kola Bundeslige FC Augsburg je ugostio momčad Kölna. Ovaj susret bio je važan za obje momčadi jer u slučaju osvajanja tri boda pobjednik se četiri kola prije kraja prvenstva mogao pristojno udaljiti od opasne zone.

Konačnom podjelom bodova zadovoljniji mogu biti gosti iz Kölna koji s 35 osvojenih bodova imaju prednost ispred 16. Fortune od sedam bodova dok je momčad Augsburga u lošijoj situaciji sa samo četiri boda više od Fortune i puno neizvjesnijom situacijom oko borbe za ostanak u elitnom razredu njemačkog nogometa.

Trener Augsburga Heiko Herrlich napravio je pet izmjena u odnosu na sastav koji je u prošlom kolu izgubio od Herthe 2:0, a među povratnicima u prvi sastav našao se i naš reprezentativac Tin Jedvaj. Da je pogodio sa sastavom vidjelo se od samog početka susreta u kojem je Augsburg bio momčad s momentumom na terenu koja je konstantno pritiskala i stvarala prilike. U početku susreta redom su prijetili u trećoj minuti Ruben Vargas, u 11. minuti Florian Niederlechner, ali u oba slučaja iskazao se gostujući vratar Timo Horn i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Lijepu priliku za pogodak imao je i Jedvaj u 14. minuti susreta, ali njegov pokušaj udarca glavom nije bio precizan i lopta je otišla preko grede. Rano propuštene prilike nisu obeshrabrile goste, naprotiv i dalje su uporno pritiskali obranu Kölna, tražili pukotine u obrambenom bloku koje bi omogućile opasniju prijetnju po Hornova vrata. Posljedica takvog pritiska rezultirala je kaznenim udarcem za Augsburg u 27. minuti kada je pomalo naivno Horn srušio igrača Kölna. No za svoju glupost iskupio se na najbolji mogući način, obranio je udarac Niederlechnera s bijele točke.

Do kraja poluvremena rezultat na semaforu ostao je 0:0, ali prema pokazanom na terenu Augsburg je trebao biti u osjetnoj rezultatskoj prednosti. Koliko je prvo poluvrijeme bilo puno tempa i dobre igre toliko se u nastavak susreta ušlo s puno manje intenziteta, posebno od strane domaćih nogometaša što je Kölnu dalo mogućnost da prodiše na terenu i da zaigra puno bolje. Sada su gosti bili ti koji su pritiskali, a pritisak im se isplatio u 85. minuti susreta. Bio je to čarobni trenutak za Anthonyja Modestea koji je samo nekoliko minuta prije ušao s klupe.

Nakon ubačaja s desne strane lopta je došla na drugu vratnicu do Ismaila Jakobsa koji ju glavom vrača na rub šesnaesterca. Modeste bez puno razmišljanja odapinje poluvolej u donji desni kut i na njegovu veliku radost lopta je neuhvatljiva za domaćeg vratara.

Köln je poveo pet minuta prije kraja susreta i već lagano razmišljao da je ovom pobjedom gotovo osigurao nastup u Bundesligi i za sljedeću sezonu, ali da ne treba prerano slaviti dokazao im je Philipp Max samo tri minute kasnije. Max je sjajno iskoristio ubačaj s desne strane i nogom s druge vratnice zakucao loptu uz lijevu stativu.

Na kraju prema prikazanom na terenu neodlučeni rezultat izgleda najpravedniji, ali daleko od toga da su u oba kluba zadovoljni podjelom bodova. No sudac je odsvirao kraj i tu se više ništa ne može promijeniti. I Augsburg i Köln morat će se još malo oznojiti kako bi njihovi navijači i sljedeće sezone gledali prvoligaški nogomet.

Tin Jedvaj odigrao je svih 90. minuta da momčad Augsburga.