HT Prva liga, 27. kolo, 07.06.2020, 21:05 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Borut Križarić (Čakovec), Vedran Đurak (Sisak)
Petar Bočkaj 22'
Osijek

Osijek slavio u sjajnoj utakmici i uhvatio priključak za Lokomotivom

Matej Kačan • nedjelja, 07.06.2020.

27. kolo HT Prve lige zaključeno je najzvučnijim susretom kola. U sjajnoj utakmici su snage odmjerili Lokomotiva i Osijek, a Slavonci idu kući s vrijedna tri boda u vreći...

Sjajnu utakmicu kojoj nije nedostajalo ritma i prilika su odigrali Lokomotiva i Osijek na stadionu u Kranjčevićevoj. Može se susret podijeliti na dva poluvremena, ono prvo koje je u potpunosti pripalo gostima i drugo u kojem je Lokomotiva jurnula u lovljenju zaostatka, ali ipak nije uspjela i Osijek slavi s 1:0.

Odmah po početku susreta se nametnuo visoki tempo, kako priliči dvije ekipe iz gornjeg doma koje pucaju na Europu. Bolji je bio Osijek koji odmah u prvoj minuti prijeti preko Petra Bočkaja, dok su s druge strane u kombinaciji opasni Tolić i Atiemwen.

Već u 13. Jugović glavom zamalo promašuje vrata, ali je u 22. 1:0 za bolji Osijek koji je okrunio bolju igru. Kao i protiv Rijeke u Kupu, za prvi pogodak je zadužena kombinacija Igor Silva-Bočkaj. Prvi je s desne strane ubacio, a Grbić je loptu odbio.

No ona je došla tek u razinu jedanaesterca gdje na nju natrčava Bočkaj koji nema težak posao i matira Grbića. Nije ritam stao nakon gola pa opet prijeti Jugović, dok s druge strane Atiemwen radi velike probleme bekovima gostiju. Ovaj put je uposlio Kastratija koji puca preko gola.

U 40. je Osijek zamalo došao do jedanaesterca i prilike za 2:0. U kaznenom prostoru Lokosa pada Talys, a Ivan Bebek na prvu svira penal. No gledao se VAR koji je pokazao da prekršaja nema i na poluvrijeme se ide s 1:0.

U drugi dio je mnogo bolje krenula Lokomotiva kojoj je inicijativa rasla zamjenama Gorana Tomića, kao i u Kupu. Domaćin je stisnuo Osijek koji je pokušavao kontrama, ali bez većeg uspjeha.

U posljednjih 15 minuta je do izražaja došla širina Lokomotive i svježe izmjene. Tako u 76 Sammir ima Ivušića na pladnju, ali puca ravno u njega. Samo sedam minuta kasnije isti igrač pronalazi Tucija koji ne pogađa okvir. Tuci je probao još jednom u 89. iz sjajne pozicije, ali gađa preko gola i ne koristi dvije sjajne šanse u nizu za preokret ili barem izjednačenje.

Opasno je Lokomotivi ponestalo vremena pa je kombinatoriku po travi zamijenio niz pokušaja visokim loptama, ali nije bilo prave prilike. Štoviše, jako dobru priliku je na drugoj strani promašio Ndockyt. Bili su i Osječani vješti u kraćenju vremena pa na kraju odlaze iz Zagreba s vrlo vrijedna tri boda.

Lokomotiva je tako propustila priliku za preskočiti Hajduk na trećem mjestu, dok je Osijek uhvatio priključak u karavani. Borba za drugo mjesto i mjesta za Europu sad izgleda ovako: Rijeka s 50 bodova, Hajduk s 48, dok današnji suparnici imaju 46, odnosno 45 bodova u slučaju Osijeka.

Osijek će u sljedećem kolu u goste kod Slavena i ima jako dobru šansu dočepati se treće pozicije jer Lokomotivi slijedi jako težak ispit protiv gradskog suparnika Dinama.