Novo Vrijeme ponovno na vrhu, Futsal Dinamo u zadnjih deset minuta razbio Universitas

Branimir Korać • petak, 19.06.2020.

Nastavljeno je natjecanje u 1. HMNL, a odigrana su prva tri susreta 16. kola. Novo Vrijeme vratio se na vrh ljestvice pobjedom protiv Crnice, Futsal Dinamo preskočio je Square, a Alumnus Universitas zahvaljujući domaćim pobjedama...

Futsal Dinamo odlično je ušao u nastavak sezone. Ugostio je Universitas i nanio mu je visok poraz 7:3 te stigao do četvrtog mjesta na ljestvici dok Splićani u ovom trenutku ispadaju iz kruga momčadi koje idu u četvrtfinale.

Zanimljivo, na poluvremenu je bilo samo 1:0, tvrdi gosti pali su tek u završnici prvog dijela, a onda je u drugom poluvremenu uslijedio show s čak devet pogodaka. Kristijan Grbeša bio je najraspoloženiji i postigao je hat-trick dok su po još jedan gol dodali Jakov Mudronja, Hrvoje Penava i vratar Karlo Maloševac dok je Ivor Šoljić dodao autogol.

Inače Futsal Dinamo je vodio golom Grbeše do 26. minute, a onda gosti u dvije minute zabijaju tri gola i to Šoljić, Ivan Tustonjić i Ivan Gotovac za preokret na 1:3, no zadnjih deset minuta pripalo je u potpunosti domaćinu.

Alumnus je u pravo vrijeme prekinuo seriju loših rezultata te svladao Square s 4:3 čime je preskočio Universitas i smjestio se na osmo mjesto.

I ovdje je u prvom dijelu viđen samo jedan pogodak i to onaj Tvrtka Ivana Pajalića u 16. minuti. U drugom dijelu gosti su izjednačili preko Harona Džankovića da bi Alumnus uzvratio pogocima Filipa Pezelja dvaput te jednom Ante Matana za bijeg na 4:1. Do kraja je Square samo smanjio na 4:3 preko Adrijana Micevskog i Leonarda dos Santosa.

Oslabljena Crnica u derbiju kola poražena je u gostima kod Novog Vremena 4:0. Odličan nastup domaćina za povratak na vrh ljestvice, ali situacija bi bila sigurno drugačija da su gosti mogli računati na kvartet koji je morao propustiti ovaj dvoboj.

Anderson je doveo domaćina u vodstvo već u drugoj minuti da bi Duje Bajrušović, Vedran Kazazić i Igor Osredkar postavili konačnih 4:0.