1. HMNL, 16. kolo, 21.06.2020, 18:30 h
Split FC 5:0 Olmissum

Petarda Splita protiv Olmissuma za tek drugu pobjedu u 1. HMNL

Jan Šneler • ponedjeljak, 22.06.2020.

U 16. kolu 1. HMNL posljednjeplasirani Split iznenadio je drugoplasirani Olmissum i velikom pobjedom produžio borbu za ostanak...

Tek drugu pobjedu ostvario je Split u 1. HMNL, ali ova će se posebno pamtiti. Ne samo što je došla u pravom trenutku kada se zahuktava borba za ostanak, već je stigla protiv drugoplasirane momčadi Olmissuma iz Omiša.

Domaći su već u uvodnim minutama napravili sjajan posao. Nakon četiri minute igre s dva pogotka Darija Marinovića, Split je došao do velikog vodstva. Gosti su preuzeli inicijativu nakon uvodnih minuta, nastojali zadržati priključak za razigranim domaćinima, ali nije uspjelo.

U 15. minuti Josip Zeljković iz sedmerca podiže na 3:0. U drugom dijelu, Božo Sučić potpuno je dotukao goste novim golom, a točku na i postavio je Marinović svojim trećim golom u 38. minuti.

U sljedećem kolu Split dočekuje na svom terenu Futsal Dinamo, dok će u pretposljednjem kolu Olmissum u Omišu dočekati vodeću momčad 1. HMNL, Novo Vrijeme.