Rubljov bez problema do glatke pobjede protiv Petrovića

Mihaela Bradovski • subota, 20.06.2020.

Danilo Petrović nije imao snage za još jedno iznenađenje. Nakon što je svladao Alexandera Zvereva, ipak je pokleknuo protiv Andreja Rubljova...

Drugo kolo u skupini B donijelo je dvoboj pobjednika iz prvog kola Andreja Rubljova i Danila Petrovića. Rubljov je bio uspješniji za manje od 40 minuta.

Bilo je to najlakše dobiven meč prvog dana uz onaj Borne Ćorića protiv Grigora Dimitrova. Rubljov je prepustio tek gem više Danilu Petroviću koji nije ponovio igru iz dvoboja protiv Alexandera Zvereva.

Protiv Petroviča je Rubljov imao problema u prvom setu gdje je u trećem gemu izvukao 15:40 pa u petom gemu 30:40. Svoje prve prilike dočekao je kod 3:2 kada koristi treću set loptu i uzima set s 4:2.

U drugom setu bilo je lakše za Rusa. Petrović je pao, nije više imao niti preciznost, niti odgovor na igru Rubljova i set je relativno brzo riješen.

Rubljov je tako došao blizu plasmana u finale, a pobjeda Rubljova na žalost znači i oproštaj Marina Čilića od šansi za prolaz u finale.