Premiership, 31. kolo, 24.06.2020, 21:15 h
Liverpool
Liverpool 4:0 Crystal Palace
Crystal Palace

Liverpool rutinski slavio protiv Crystal Palacea i došao još bliže tituli prvaka

Jan Šneler • srijeda, 24.06.2020.

U 31. kolu engleske Premierlige, Liverpool je na svom terenu premoćno slavio protiv Crystal Palacea i nastavio skupljati bodove za matematičku potvrdu naslova prvaka...

Još samo dva boda potrebna su Liverpoolu za matematičku potvrdu naslova prvaka, a moguće je da već sutra u ovim satima osiguraju prvi naslov otkada je Premierlige. U 31. kolu rutinski su na svom terenu svladali Crystal Palace koji gotovo da nije zapucao na vrata Alissona Beckera.

Liverpool - Crystal Palace Rezultati uživo

Susret nije počeo uzbudljivo, no Liverpool je od početka preuzeo kontrolu nad loptom i uspostavio dominaciju. Nažalost, u 15. minuti gosti su zbog ozljede ostali bez usluga ponajboljeg igrača Wilfrieda Zahe. Malo kasnije, u 23. minuti Liverpool dolazi do vodstva.

Sjajno izvedenim slobodnim udarcem s dvadesetak metara, Trent Alexander-Arnold dovodi Redse u vodstvo. Par minuta kasnije, Liverpool je mogao povećati prednost, ali šut Jordana Hendersona kroz šumu nogu pogađa samo stativu.

Nekoliko dobrih prilika imao je i Georginio Wijnaldum, ali danas je Nizozemac bio jako neprecizan. Ipak, u 44. minuti Liverpool povećava prednost. Mohamed Salah sjajno je izbio pred vratara Crystal Palacea i mirno poentirao za 2:0. Vrlo brzo nakon početka nastavka vidjeli smo i najljepši pogodak na susretu.

S tridesetak metara, Fabinho je s malim zaletom silovito pogodio sam kut gostujućeg gola i zabio za 3:0. Liverpool je nastavio s napadima, sijevalo je sa svih strana, ali nedostajalo je više preciznosti kod tih pokušaja. U 69. minuti napadački trojac Redsa sjajnom akcijom je donio Liverpoolu četvrti pogodak.

Sve je započeo Sadio Mane koji je spasio jednu loptu, Roberto Firmino je uposlio Salaha koji isprve daje u prostor za Senegalca koji lijepo plasiranim udarcem matira Waynea Hennesseyja. Mogli su domaći do kraja susreta postići još koji pogodak, ali dijelom zbog sebičnosti, dijelom zbog nepreciznosti, rezultat se nije mijenjao.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren cijeli susret proveo je na klupi za pričuvne igrače. U sljedećem kolu, koji je zbog kup utakmica na rasporedu za osam dana, Liverpool gostuje kod Manchester Cityja dok će Crystal Palace na svom terenu dočekati Burnley.