Olmissum preko Novog Vremena do vrha tablice, Dinamo u završnici okrenuo Split

Matej Kačan • nedjelja, 28.06.2020.

Dva susreta 17. kola 1. Hrvatske futsal lige odigrana su u nedjelju. Split je kod kuće poražen od Futsal Dinama s 3:2, dok je Olmissum s 5:1 svladao Novo Vrijeme te je preuzeo vrh tablice...

Nakon dva susreta pretposljednjeg 17. kola 1. HMNL situacija na vrhu, ali i na dnu je jasnija. FC Split je s 5:0 protiv Olmissuma sebi dao nekakvu nadu u hvatanju ostanka, ali je te nade ubio poraz od Futsal Dinama na Gripama i to u posljednjim sekundama.

Split je poveo preko Perića u 12. minuti, a taj je rezultat bio i na poluvremenu. Dinamo do izjednačenja dolazi u 26. minuti preko Grbeše, a pet minuta kasnije Marinović dovodi Split u novo vodstvo.

No sve je domaćin prosuo u završnici jer minutu i pol prije kraja Grbeša zabija za 2:2, a pobjeda je stigla pogotkom Čekole u zadnjim trenucima kad je Split imao prazan gol. Split se mora vaditi kod Novog Vremena u Makarskoj, a uz to mu za ostanak treba pobjeda Squarea protiv Universitasa.

Dinamo je četvrtim trijumfom u nizu skočio na četvrto mjesto s bodom manje od treće Crnice, a u zadnjem kolu igra s Uspinjačom. Vrh tablice je opet preuzeo Olmissum koji je u direktnom dvoboju za vrh deklasirao Novo Vrijeme s 5:1 te je prekinuo niz od dva poraza.

Olmissum je poveo s 2:1, a Novo Vrijeme je imalo deseterac za 2:2, ali ga je promašilo i omiška ekipa je to kaznila s tri nova pogotka za uvjerljivo slavlje. Po dva pogotka su postigli Perišić i Mišerda, a jedan je zabio Sekulić. Jedini gol za Makarane je zabio Bajrušović.

Slijedi još jedno kolo regularnog dijela, a onda se ide u doigravanje.