HT Prva liga, 32. kolo, 30.06.2020, 18:55 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Ivan Vučković, Ivica Modrić, Anto Marić (svi Zagreb)
3:0(3:0) Istra 1961
Istra 1961

Slaven deklasirao Istru u prvih pola sata, Krstanović do 99. pogotka

Matej Kačan • utorak, 30.06.2020.

Jedan od prva dva susreta 32. kola HT Prve lige odigran je u Koprivnici gdje je domaći Slaven Belupo sigurnom 3:0 pobjedom nad Istrom došao na bod do osiguravanja ostanka u ligi...

Igrači Slaven Belupa su se protiv Hajduka očistili od žutih kartona pa je nekoliko prvotimaca imalo vremena za odmor i trening, a to se i vidjelo protiv Istre. Koprivničani su kod kuće u furioznih prvih pola sata deklasirali svog protivnika koji je ostao na 23 boda i pretposljednjem mjestu.

Momčad Ivana Preleca sve više izgleda kao razbijena vojska, a to je i očekivano s obzirom na to da se svakim kolom sve više bliži i sve je izvjesniji odlazak u dodatne kvalifikacije. Varaždin je ipak za dvije klase u boljoj formi, dok je u Interu kriza još veća.

No to ne znači da stanoviti problemi u Istri i njenoj igri ne postoje, a iste stare boljke su se pokazale i u ovom susretu. Istra dobro stoji na terenu, izlazi visoko i ulazi u duele, ali je prvi gol i greška u obrani presjeku i sve dalje je uglavnom nizbrdica.

Protiv Lokomotive je Gedeon Guzina to uspio presjeći, ali u Koprivnici pomoći nije bilo i već za pola sata je susret bio riješen, a Puljani potopljeni. Na korneru obrana Istre nije bila postavljena dobro pa je početni ubačaj na osam matera od gola Bačelić Grgić prebacio na Zirduma koji laganim udarcem vara Duku i postavlja 1:0.

Nakon pogotka se Istra raspala i više nije mogla povezati konkretniju priliku, a sve dvoboje u sredini terena su željniji i rastrčaniji domaćini dobivali s lakoćom. U 25. i 27. slijedi brzopotezno rješenje, a ključan čovjek je Bogojević.

Prvo je na desnoj strani lomio Ivana Delića da bi ga na kraju izbacio driblingom i poslao ubačaj, a na pet metara je sam Ivan Krstanović koji takve prilike glavom ne propušta i zabija svoj 11. gol ove sezone, a 99. ukupno u HNL-u za 2:0.

Nisu prošle ni dvije minute, a već je 3:0. Opet Bogojević radi dar-mar na desnoj strani, ali ovaj put šalje povratnu, nisku loptu na deset metara gdje je opet nebranjen Jeffren koji desnom nogom mirno iz prve gađa u donji kut Dikinih vrata za svoj prvijenac.

Do kraja poluvremena je Slaven dominirao, ali je Istra barem nekoliko puta preko desne strane došla do nekoliko obećavajućih izlazaka pred suparnička vrata. No ubačaji uglavnom nisu pronalazili cilj i na poluvrijeme se ide s jasno zadanim kursom.

Prvih pola sata drugog poluvremena nije bilo ni približno toliko sadržajno kao u prvom dijelu. Slaven je susret odrađivao na autopilotu i to je dalo šansu Istri da malo prodiše te da uz par taktičkih prilagodbi zabilježi nekoliko opasnih dolazaka pred gol Ježine.

Prijetio je tako Bušnja koji je u drugom dijelu zamijenio Šimu Gržana. prvi put je pucao iskosa unutar šesnaesterca, ali je Ježina siguran, a iz nastavka akcije nakon kornera je potegnuo s lijeve stane sa 17 metara u suprotni kut, ali Ježina i to skida uz paradu.

Na drugoj strani je zaprijetio Goda koji je imao Duku na pladnju nakon povratne lopte, ali puca pod rašlje po sredini i Duka to obija u korner. Nakon toga ozbiljnijih šansi nema, nekoliko obećavajućih situacija ima Mateus Lima koji ipak previše komplicira.

Posljednjih 15 minuta su obje ekipe odradile kao da su jedva čekale kraj susreta pa pogodaka nema i Slaven dolazi do sigurnog slavlja i, po željama Tomislava Stipića, blizu osiguravanja ostanka u ligi jer Istra zaostaje 11 bodova četiri kola do kraja.

Na ruku Stipiću ide i poraz Varaždina od Lokomotive pa momčad Samira Toplaka više i ne prijeti toliko tom sigurnom sedmom mjestu. Poraz Varaždina paše i Istri koja još zadržava teoretske šanse za preskakanje Varaždina, ali ponestaje vremena i prilika.