HT Prva liga, 33. kolo, 04.07.2020, 21:05 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Alen Jakšić (Solin)
Ivan Mamut 52'
Inter-Zaprešić

Lokomotiva se dugo mučila s Interom, Ivkovićeva momčad ipak nije izdržala

Mihaela Bradovski • subota, 04.07.2020.

Interovoj seriji poraza nema kraja iako je ovdje bio vrlo blizu remiju, a možda čak i pobjedi. Ipak, Lokomotiva je na kraju slavila 3:1 i zadržava drugo mjesto...

Josip Mitrović
46'
9
Moreno Vušković
90'+1'

Tomislav Ivković

Zanimljiv dvoboj odradili su Lokomotiva i Inter u Kranjčevićevoj, a Lokosi su na kraju odnijeli pobjedu 3:1. Moglo je završiti i drugačije, kod 1:1 imao je Inter sjajnu priliku Komnena Andrića, ali pucao je jako loše.

Kazna je stigla u završnici, Mladen Matković skrivio je kazneni udarac, realizirao ga je Marko Tolić, a onda u zadnjoj minuti sudačke nadoknade Kristijan Jakić stavio je točku na i.

U prvoj polovici prvog poluvremena nije se događalo baš ništa, a onda je sijevnula golčina, krasno je opalio sa 17 metara Andrić, pogodio sam gornji kut, ali u primanju lopte bio je u zaleđu.

Pet minuta kasnije Lokomotiva dolazi do vodstva. Tolić je lijepo osjetio dolazak Stipe Markovića, ostavio mu je loptu na 18 metara, a on iz punog trku zakucao je u donji kut.

Do kraja prvog dijela pokušali su još Jakić na jednoj i Mamut na drugoj strani, ali nisu bili dovoljno precizni.

U drugom poluvremenu odmah uzbuđenja. Prvo je Mlinar sjajno pucao iz slobodnog udarca, a Grbić jedva obranio da bi praktički iz sljedeće akcije Mitrović idealno ubacio s desne strane, a Mamut natrčao na loptu i pogodio za 1:1.

U nastavku susreta Lokomotiva je imala inicijativu i tražila pogodak, a Inter je koncentrirao na kontranapade. Iz jednog takvog morao je Inter povesti, Mitrović je opet ubacio, Andrić je ostao sam i pucao jako loše.

U 88. minuti slijedi kazna. Budimir je pobjegao obrani, srušio ga je Matković i opravdano je dosuđen kazneni udarac. Lakoćom ga je realizirao Tolić za 2:1.

Tu nije bio kraj, Inter je primio i treći pogodak i to u 95. minuti kada je Uzuni ostavio loptu Jakiću, a on pogađa za konačnih 3:1.

Lokomotiva je ostvarila zacrtano i bit će druga i nakon ovog kola, a Inter je napravio još jedan korak prema Drugoj HNL.