HT Prva liga, 34. kolo, 11.07.2020, 21:05 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Jerko Crnčić (Vrbovec), Marko Stolnik (Varaždin)
2:0(1:0) Istra 1961
Istra 1961

Osječani nisu kiksali, Istra 1961 očekivano pala u Gradskom vrtu

Mihaela Bradovski • subota, 11.07.2020.

Nastavlja se bitka Osijeka i Lokomotive za drugo mjesto u HT Prvoj ligi. Osječani su svoj dio posla odradili, slavili su na svom travnjaku s 2:0...

Ako sve bude prema očekivanjima, Osijek i Lokomotiva u zadnjem kolu u Gradskom vrtu će u izravnom dvoboju odlučivati o drugom mjestu. Osječani su svoj dio posla u 34. kolu odradili te su svladali Istru 1961 s 2:0, a Lokosi će svoj dio posla odraditi u nedjelju kada će igrati protiv Slaven Belupa.

Istra 1961 u ovom kolu saznala je da će definitivno igrati kvalifikacije protiv Orijenta. Sve se tako poklopilo. Varaždin je prvo slavio u Gorici i osigurao najmanje osmo mjesto, a onda je Inter izgubio od Rijeke i definitivno ispada iz lige. Istra 1961 će u svakom slučaju završiti na devetom mjestu.

Ovdje su Osječani bili bolji cijelim tijekom susreta. Imali su nekoliko dobrih pokušaja u prvom dijelu preko Ndockyta, Bočkaja, Marića i Žapera, ali nisu zabili.

Istra je samo jednom ozbiljno zaprijetila i to kada je Delić odlično ubacio u peterac za Maganjića koji se pokušao snaći udarcem petom, ali Ivušić ga je pročitao.

U posljednjim trenucima prvog dijela ipak vodstvo domaćina. Bočkaj je praktički s korner zastavice dao loptu za Marića koji ulazi u 16 metara, ubacuje u peterac, a tamo ostaje sam Lopa i pogađa potpuno prazna vrata. Obrana gostiju u krivo vrijeme je zaspala i domaćin je poveo.

U drugom dijelu nastavilo se u istom ritmu, nekoliko prilika na obje strane, a Istra je svoju najbolju propustila u 60. minuti kada je Bosančić ostao potpuno sam na dva metra i promašio.

U 71. minuti kazneni udarac za Osijek nakon pada Mirka Marića u dvoboju s Galileom. Marić je izveo penal i pucao preko gola.

Deset minuta kasnije ipak 2:0. Ovaj put Talys je ubacio, Čondrić jako loše reagirao i Mance iz blizine šalje loptu u mrežu za 2:0.

Do kraja susreta ostalo je tih 2:0, rezultat se na zadovoljstvo domaćina vipe nije mijenjao.