HT Prva liga, 34. kolo, 12.07.2020, 21:05 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Stupno)
2:3(1:1) Hajduk
Mario Čuić 31', 81'
Kevin Theophile-Catherine 86' (ag)
Hajduk

Hajduk preokretom s igračem više do pobjede, Mario Čuić novi dobitak za Splićane

Branimir Korać • nedjelja, 12.07.2020.

Hajduk je odnio pobjedu iz Maksimira gdje je slavio protiv Dinama 3:2. Modri su cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje, vodili do 81. minute, ali u završnici je Hajduk napravio preokret.

Dinamo i Hajduk ušli su bez nekih briga oko bodovnog učinka u ovaj susret, ali opet svjesni kako im je pobjeda imperativ da bi popravili atmosferu koja je narušena oko oba kluba. Dinamo je prvak, ali je nizom nepromišljenih poteza urušio sve ono dobro što je mjesecima gradio, izgubio je igru, a problem igre imao je i Hajduk.

U ovaj dvoboj Dinamo je bolje ušao, pritisnuo je Splićane i počeo stvarati opasne situacije. Uglavnom se sve svodilo na dolazak do 17-18 metara i tako do 13. minute kada je stigao pogodak.

Nakon ubačaja s desne strane užasno je reagirao Josip Juranović. Išao je štopati loptu prsima, to je i napravio, ali bio je krajnje neoprezan i na desetak metara od svog gola samo je uštopao loptu za natrčalog Luku Ivanušeca koji tako dolazi sam pred Posavca i lakoćom zabija.

Nakon postignutog pogotka, Dinamo se ugasio. Igrači kao da su pomislili da su svoje napravili tim pogotkom i Hajduk je preuzeo inicijativu.

Vrlo brzo stigla je kazna, u 19. minuti nakon ubačaja pred gol rukom igra Arijan Ademi i dosuđen je kazneni udarac. VAR je to potvrdio, potpuno opravdano i Mijo Caktaš dobio je priliku poravnati rezultat. Međutim Caktaš puca loše, lopta odlazi pokraj vratnice i ostaje 1:0.

Ipak se nije dugo čekalo na pogodak. U 31. minuti Caktaš je pronašao Eduoka koji ostavlja loptu za Marija Čuića, a on lijepo pogađa iskosa u suprotni kut za poravnanje.

U završnici prvog dijela puno uzbuđenja. Livaković je spašavao skidajući zicere Čolini i Caktašu te tako spasio Dinamo od ulaska u minus što ne bi čak bilo nezasluženo.

Za kraj ipak lošijeg poluvremena Dinama pobrinuo se Amer Gojak s dva ekspresno zarađena žuta kartona i isključenjem u petoj minuti sudačke nadoknade.

Odmah na početku drugog dijela novi problemi za Zorana Mamića. Kadzior je ozlijeđen i morao je napustiti igru, dobio je koljenom u glavu i upitno je koliko je teška ozljeda.

Umjesto Kadziora u igru je ušao Oršić i to se isplatilo. U 61. minuti Dinamo je vratio prednost na svoju stranu i to zahvaljujući upravo Oršiću koji je iskoristio novu pogrešku Juranovića i njegovu ostavljenu loptu u kaznenom prostoru. Nakon dodavanja Stojanovića, Oršić iz blizine pogađa za 2:1.

Hajduk se nije predao nego je tražio pogodak i za to je nagrađen. U 81. minuti Juranović je nabacio s desne strane za Caktaša koji glavom vraća loptu u sredinu gdje je Čuić sam i glavom je posprema u mrežu.

Tu nije bio kraj i Hajduk je ubrzo došao do preokreta! U 86. minuti Leon Kreković je ubacio s desne strane, lopta je u sredini pogodila Theophile-Catherinea i od njega se odbila u mrežu za 3:2 i veliko slavlje Igora Tudora na klupi.

Do kraja susreta Hajduk je bez problema zadržao prednost i upisao veliku pobjedu u dvorištu prvaka.