Deportivo Alaves 0:5 Barcelona
Barcelona

Barcelona nagazila Alaves i 'petardom' završila sezonu u La Ligi

Matej Kačan • nedjelja, 19.07.2020.

U posljednjem, 38. kolu La Lige nogometaši Barcelone su s uvjerljivih 5:0 svladali Alaves u gostima te su tako pobjedom završili svoju sezonu u ligi u kojoj ipak nisu uspjeli osvojiti naslov...

Gorak okus gubitka naslova prvaka Španjolske nogometaši Barcelone su barem malo isprali visokom pobjedom u posljednjem kolu. Susret Alavesa i Barcelone nije imao rezultatski naboj jer je domaća ekipa uspjela remijem i pobjedom u 36. i 37. kolu osigurati ostanak.

Deportivo Alavés - Barcelona Rezultati uživo

Zato se moglo igrati poprilično neobavezno, a u takvoj utakmici se bolje snašla Barcelona koja je dobrano nagazila protivnika u prvom poluvremenu te je do odmora imala 3:0, dok je u drugom dijelu malo stala na loptu i odigrala koliko treba za još dva gola.

Golijada je krenula u 24. minuti kad je Leo Messi s desne strane podigao loptu prema petercu, a na nju je na šest metara natrčao Ansu Fati te volejem pogodio za 1:0. Rasporedila je Barcelona golove do poluvremena ravnomjerno na svakih 10 minuta, a u 34. je opet red na Messija.

Sergi Roberto je dijagonalom pronašao Puiga na lijevoj strani, a ovaj pronalazi natrčalog Messija koji ovakve prilike u 16 metara ne propušta pa pogađa bliži kut za 2:0. U 44. je opet izigrana obrana Alavesa. Messi izbacuje Albu na lijevoj strani, ovaj povratno pronalazi Luisa Suareza koji glavom gađa prazna vrata.

Dobro raspoloženi Puig je u 57. opet asistirao, a ovaj pit je "messijevskom" loptom u prostor pronašao Nelsona Semeda na desnoj strani, a ovaj nema težak posao postaviti 4:0. Točku na i postavlja Messi svojim drugim golom na asistenciju Albe koji je poslao prizemni ubačaj na šest metara koji je Argentinac zakucao.

Ivan Rakitić je propustio susret zbog žutih kartona. Barceloni nakon kraja lige predstoje velike promjene i pripreme za Ligu prvaka. Momčad je nezadovoljna Quiqueom Setienom koji je na izlaznim vratima kluba, a do kolovoza i Lige prvaka se situacija mora riješiti jer je Liga prvaka imperativ nakon gubitka lige.