HT Prva liga, 36. kolo, 25.07.2020, 21:05 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split)
Danijel Lončar 89' (ag)
Lokomotiva

Lokomotiva slavljem u Osijeku do kvalifikacija Lige prvaka!

Branimir Korać • subota, 25.07.2020.

Sjajna utakmica posljednjeg kola u Osijeku i pobjeda Lokomotive 2:1 u pravoj drami autogolom Danijela Lončara u 89. minuti. Lokosi su tako stigli do drugog mjesta i kvalifikacija Lige prvaka!

Kakva završnica sezone! Ovakvu dramu neutralni promatrači samo su mogli poželjeti, tri kluba tresla su se do posljednjih sekundi i čekali posljednji zvižduk Duje Strukana u Gradskom vrtu.

Dok je Rijeka odrađivala svoj dio posla prema očekivanju protiv Istre, Osijek i Lokomotiva su vodili bespoštednu borbu u Gradskom vrtu. Vrlo visok ritam, požrtvovno i na sve ili ništa. U završnici susreta vidno su fizički pali i jedni i drugi, ali Lokomotiva je bila sretnija i iz flipera autogolom Danijela Lončara u 89. minuti stigla je do pobjede 2:1.

Lokomotiva je jako dobro otvorila utakmicu i u početku se osjetilo da su gosti opušteniji, a Osječani prilično nervozni. Tako je Škorić poklonio zicer Toliću na startu, no spasio je Ivušić u posljednji trenutak.

Uslijedilo je borbeno razdoblje, ali i razdoblje bez prilika. No nakon pola sata igre počinju dolaziti i prilike pa je tako Grbić odlično obranio pokušaj Marića, a na drugoj strani Ivušić pokušaj Karačića.

Drugo poluvrijeme donijelo je puno događanja. Odmah na startu nakon kornera je dobro glavom pucao Mile Škorić, ali Grbić odličnim refleksom brani taj udarac.

U 53. minuti Lokomotiva dolazi do vodstva. Uzuni je izbacio u prostor Kastratija što je uvijek opasno, ovaj mu vraća loptu, međutim Ivušić brani dobar Uzunijev pokušaj. Na odbijenu loptu natrčava Jakić i pokraj uspavane obrane šalje loptu u mrežu. Isprva je dosuđeno zaleđe, ali nije ga bilo što je potvrdio i VAR.

Četiri minute kasnije domaćin se vraća u utakmicu. Talys je ubacio loptu, Kolinger je bio kratak u skoku i lopta dolazi do Marića koji rutinski zabija za 1:1.

Osječani su tu potpuno preuzeli inicijativu i krenuli po pobjedu, nizali su prilike, ali lopta nije htjela u gol. Jugović je iz gužve gađao suprotni kut i centimetri su ga dijelili od pogotka, Grbić je sjajno obranio pokušaj Pilja pa onda i Ndockyta, pokušao je i Beljo, ali nisu zabili.

U 89. minuti Lokomotiva dolazi do pogotka. Tolić je dobio loptu na desnoj strani i oštro ubacio u peterac, Majstorović je skreće prema svom golu, Ivušić odbija, ali lopta pogađa nesretnog Lončara i ulazi u mrežu.

Do kraja susreta Lokomotiva je očajnički pokušavala zadržati prednost, uspjela je i proslavila prolazak u kvalifikacije Lige prvaka.