Osijek poražen u generalnoj probi uoči početka nove sezone

Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.08.2020.

Nogometaši Osijeka mađarski dio priprema zaključili su prijateljskom utakmicom protiv Puskas Akademije koja je odnijela pobjedu 3:1...

Osijek je u posljednjem susretu uoči početka nove sezone poražen od Puskas Akademije 3:1. Taj susret ostao je nekako u sjeni odlaska Mirka Marića u Monzu, igrača koji će itekako nestati Osječanima i za kojeg moraju pod hitno izmisliti zamjenu.

Protiv Puskas Akademije Osječani su morali po loptu u mežu pšrvi put nakon pola sata igre kada je nekadašnji igrač Osijeka Josip Knežević s desetak metara poslao loptu u mrežu.

Ubrzo je Osijek stigao do poravnanja. Grezda je odradio dobra posao, izborio se za loptu i pronašao Špoljarića koji vara vratara i zabija za 1:1.

Do kraja prvog dijela rezultat se više nije mijenjao, a već u 54. minuti Puskas Akademija ponovno je povela. Loptu je u 16 metara primio Jakub Plšek, okrenuo se i zabio za 2:1.

Do kraja susreta Mađari su došli i do trećeg pogotka, 15 minuta prije kraja Majstorović je skrivio kazneni udarac, a Alexandru Baluta postavio je konačnih 3:1.