Dubrava u nadoknadi do pobjede nad Junakom, Osijek 2 i Orijent bez golova

Matej Kačan • nedjelja, 16.08.2020.

Posljednja dva susreta prvog vikenda 2. HNL su odigrana u Sinju i Osijeku, a domaće su ekipe u te dvije utakmice uzele samo jedan bod. Tek promovirani Junak je u nadoknadi kod kuće poražen od Dubrave...

Ako ne računamo zbog koronavirusa odgođeni susret Međimurja i Rudeša, onda možemo kazati da su odigrane sve utakmice prvog kola 2. HNL. Posljednja dva susreta prvog vikenda su igrana u Sinju i Osijeku, a kod kuće je porazom krenuo Junak.

Sinjani su u razigravanju protiv Marsonije izborili promociju u drugoligaško društvo te su skoro bodovima krenuli u novu sezonu. Brzo se Junak našao u zaostatku nakon što je Marin Mudražija na asistenciju Jurića pogodio u 14. minuti.

Pred kraj prvog i početkom drugog poluvremena je Junak zaigrao mnogo bolje, a to se Sinjanima isplaćuje u 67. minuti kad je za 1:1 pogodio Andrić i to iz odbijanca s dva metra udaljenosti.

No nije izdržao Junak do kraja da s remijem krene u novu sezonu jer je u nadoknadi Mudražija svojim drugim golom svrstao Dubravu u društvo momčadi koje su krenule pobjedom. Tik ispod društva s tri boda su se smjestili Osijek 2 i Orijent koji nije izborio HT Prvu ligu.

Riječani su protiv druge ekipe prvoligaša odigrali bez pogodaka pa ove dvije momčadi leže na osmom i devetom mjestu 2. HNL kao jedini par koji je u prvom kolu odigrao remi.