Utah uništila Denver, Raptorsi i Boston došli do 3:0

Matej Kačan • subota, 22.08.2020.

Ostale tri utakmice NBA večeri nisu priredile neke šokove, a najveće je iznenađenje lakoća kojom je Utah Jazz svladala Denver i došla do 2-1 vodstva u seriji...

Večer su otvorili Toronto Raptorsi kojima Brooklyn nikako nije dorastao pa u ovom susretu nije vodio niti jedne sekunde. Odmah su ozbiljno krenuli Kanađani i brzo došli do dvoznamenkaste prednosti, a na poluvremenu je to već iznosilo 15 poena razlike.

Prednost je još narasla polovicom četvrte dionice kad Raptorsi imaju i maksimalnih +31, a sve završava na gotovo pa jednako uvjerljivih 117:92. Pobjednike je vodio Pascal Siakam s 26 poena, osam skokova i pet dodavanja, a 22 je dodao Fred VanVleet uz pet skokova i asistencija.

Kod Netsa je 23 ubacio Tyler Johnson, ali su tek još trojica njegovih suigrača prebacila 10 poena. Jednako, pa čak i više neraspoloženi su bili košarkaši Denvera koji se nisu uspjeli oporaviti od poraza i izjednačenja Utaha, već su potpuno "pukli" i položili oružje gotovo odmah na početku trećeg susreta.

Nisu Nuggetsi mogli obraniti ništa, a iz toga nije slijedio ni dobar napad pa već na koncu prve dionice Utah vodi 25:14, a do kraja prednost samo raste. Došla je u jednom trenu i do 39 razlike, a sramota Nuggetsa je završila na 124:87 za Utah koja se fantastično oporavila od poraza u prvom susretu.

Mike Conley se vratio nakon rođenja sina te je odmah bio nadahnut s 27 poena, a 24 uz 14 skokova je dodao Rudy Gobert uz 20 Donovana Mitchella. Kod Denvera su najmanje loši bili Nikola Jokić s 15 i Jamal Murray s 12 poena.

Dosta dobar otpor je Boston Celticsima pružila Philadelphia, ali bez uspjeha. Sixersi su vodili tek na trenutke iako su dobar dio susreta držali egal uz blago vodstvo Bostona. Nakon mini-serije Joela Embiida su imali Sixersi 94:92 dvije minute do kraja, ali će u te dvije minute Boston ostaviti protivnika bez koša i napraviti 10:0 za slavlje 102:94.

Celticse je do 3-0 vodio Kemba Walker s 24 poena, a 21 je dodao Jaylen Brown. Kod Sixersa je 30 ubacio Embiid koji je uhvatio i 13 skokova, a po 17 su zabili Josh Richardson i Shake Milton uz 15 poena i 15 skokova Tobiasa Harrisa.