Suci: Ivan Vučković (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb)
Silvio Anočić 90'+4'
Šibenik

Ništa novo na otvaranju trećeg kola: Gorica pobjeđuje, Mudrinski zabija, Šibenik gubi

Branimir Korać • petak, 28.08.2020.

Gorica i Šibenik otvorili su treće kolo HT Prve lige, a iznenađenja nije bilo. Goričani su upisali pobjedu 3:2, čini se tijesno, ali Šibenik je smanjio tek u završnici susreta...

Josip Kvesić
69'
21
Luka Celić
69'
21
Niko Rak
79'
29
Ivan Laća
89'

Krunoslav Rendulić

Gorica je barem privremeno zasjela na vrh HT Prve lige. Momčad Valdasa Dambrauskasa upisala je pobjedu protiv Šibenika 3:2.

Goričani su upisali pobjedu ipak lakše nego što se čini prema rezultatu, do 87. minute bilo je 3:0, moglo je biti i uvjerljivije, ali je isto tzako i Šibenik mogao imati bolji rezultat.

Susret je krenuo vatreno i pogotkom već u trećoj minuti. Najbolji strijelac HT Prve lige, Ognjen Mudrinski, zabio je svoj već peti ovosezonski pogodak nakon što je Marjan Čabraja ubacio iz kornera, a Mudrinski najviše skočio i proslijedio loptu u mrežu.

Sve do završnice prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja. Tada se dogodilo ono što će Šibenčani sigurno spominjati i pamtiti još neko vrijeme. U 44. minuti dosuđen je kazneni udarac zbog igranja Čabraje rukom, izveo ga je Marko Bulat, ali Kahlina brani. Na odbijenu loptu natrčao je Prince, no doslovno s gol linije izbija je Doku.

20 minuta igre u drugom poluvremenu je trebalo da ponovno zaiskri i krene se s prilikama.

U 65. minuti domaćin je povisio prednost. Josip Mitrović gurnuo je odlično loptu za Kristijana Lovrića koji bježi Pandži i odlično puca s ruba kaznenog prostora za 2:0.

Pet minuta kasnije sjajna akcija Goričana koji su potpuno prevarili obranu Šibenika. Lovrić je iz prekida gurnuo loptu po travi za Babeca čiji udarac brani Labrović, Babec dolazi ponovno do lopte i pogađa vratnicu.

Što nije napravio tada, napravio je u 74. minuti. Odličan ubačaj iz kornera došao je do Mora od kojeg se lopta odbija do Babeca u petercu, a on se jako dobro snašao i ugurao loptu u mrežu.

U završnici susreta došlo je do opuštanja kod domaćina i Šibenik postiže dva gola. Prvo u 87. minuti nakon odlične kombinacije s Bulatom, Nikola Rak poslao je loptu iskosa pod gredu. Rak je prešao u ulogu asistenta u 94. minuti kada je pronašao Silvija Anočića za lijep gol za konačnih 3:2.

Goričani tako nastavljaju s odličnim otvaranjem sezone, a gosti nikako ne mogu biti zadovoljni.