HT Prva liga, 3. kolo, 29.08.2020, 20:05 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Damir Batinić, Dino Knez, Kristijan Novosel
Stipe Bačelić-Grgić 71'
Slaven Belupo

Diamantakos debitirao pogotkom za Hajduk, ipak nedovoljno za više od boda

Matej Kačan • subota, 29.08.2020.

Nogometaši Hajduka nisu uspjeli upisati treću pobjedu u nizu. Sa splitskim Bijelima je Slaven Belupo remizirao 2:2 i upisao svoj drugi bod u tri susreta...

Hajduk ipak nije uspio u naumu da na reprezentativnu stanku ode s devet bodova i mirom u kući. Na Poljudu je bod ipak otkinuo Slaven Belupo koji nastavlja igrom pokazivati više nego što to bodovni konto govori.

Nismo u prvih pola sata vidjeli previše toga niti nekih stopostotnih šansi. Slaven se definitivno nije povukao i pokušavao je napraviti nešto, ali je uglavnom igru kontrolirao Hajduk dok su Koprivničani pokušavali okomitim izlascima.

U drugoj minuti je sam nakon ubačaja ostao Boakye koji puca glavom, ali Josip Posavec hvata nakon parade. Probleme gostima je stvorio Jairo koji je nagazio Božića, ali se branič Slavena oporavio i nastavio je susret.

U 24. imamo prvu situaciju koja se može okarakterizirati šansom za gol. Splićani su ukrali loptu, Jairo je s lijeve strane poslužio Caktaša, ali ovaj iz pada puca točno u Filipovića, dok Paracki u pokušaju izbijanja skoro zabija autogol.

Deset minuta kasnije opet dobru šansu ima Caktaš, ali je s 13 metara tukao pokraj gola. Samo tri minute kasnije imamo jedanaesterac. Bogojević je pucao, lopta je pogodila Vuškovića, a Tomislav Stipić u igru ubacuje Krstanovića koji kao majstor za penale odmah realizira udarac za 1:0.

Ostalo je tako i na poluvremenu, ali brzo u drugom dijelu Hajduk izjednačava. Dobro se predstavio Dimitrios Diamantakos koji je primio loptu na 17 metara od gola s Parackim na leđima, ali se Grk okreće i sjajno lijevom prizemno gađa dalji kut i pokazuje zašto ga se čekalo.

Samo dvije minute kasnije Hajduk može i do preokreta jer je Caktaš po desnoj strani dobro pronašao Jaira koji sam samcat na pet metara ne prima dobro loptu i upropaštava priliku. No uspio je Hajduk počiniti preokret u 65. minuti.

Dugu loptu iz obrane Hajduka je Božić samo prebacio prema svom golu, a tamo je sam Adam Gyurcso koji prelazi golmana i trese praznu mrežu. No nije dugo trajalo slavlje Hajduka jer već u 71. je opet izjednačeno.

Nemanja Glavčić je ubacio iz kornera, a na tri metra od gola se sam našao Stipe Bačelić-Grgić koji glavom trese mrežu. Tako je u posljednjih 15 minuta očekivana bila opsada Slavenovog gola i potraga Hajduka za pobjedom.

U 81. je Caktaš dobro pucao, lopta je okrznula Božića i otišla malo preko gola, a malo kasnije s 25 metara puca Darko Nejašmić, ali Filipović brani uz probleme. U 85. minuti Jairo još otežava posao Hajduku drugim žutim kartonom nakon nepotrebnog faula na sredini terena i Bijeli s desetoricom hvataju pobjedu.

Nije Hajduk došao do izgledne prilike u produžetku, tek je Čuić s 14 metara pucao preko gola i Slaven s Poljuda bježi s bodom. Hajduk je ostao drugi sa sedam bodova i nije nastavio stopostotan niz, dok je Slaven upisao drugi bod sezone.