HT Prva liga, 3. kolo, 29.08.2020, 17:55 h, Rujevica
Suci: Fran Jović (Zagreb), Vedran Đurak (Sisak), Anto Marić (Zagreb)
Gedeon Guzina 70'
Istra 1961

Jović dvaput ponavljao penal, Rijeka jedva do pobjede protiv Istre

Matej Kačan • subota, 29.08.2020.

Nogometaši Rijeke su slavili protiv Istre 1961 s 2:1 nakon susreta u kojem opet nisu igrali dobro i nakon kojeg će se vuči sudački repovi...

Tri boda se pišu, ali je igra opet bila za zaborav. Rezime je to nove pobjede Rijeke koja i dalje ima problema s predstavama i slavila je protiv Istre 1961 s 2:1 kod kuće i to nakon susreta koji će sigurno vući repove.

Nismo u prvih 45 minuta vidjeli mnogo toga, dapače bi mogli reći da nismo vidjeli i ništa osim gola. Prvih desetak minuta jalove dominacije Rijeke iskorištava Franko Andrijašević koji fantastičnim udarcem s 18 metara gađa kut gostujućih vrata za 1:0.

Nakon pogotka je Rijeka zagospodarila terenom na pet-šest minuta u kojima nije uspjela doći do vrata ili ozbiljne prilike, a onda potpuno pada i dozvoljava Istri bolji period igre koji je rezultirao tek s nekoliko opasnih izlazaka kojima je nedostajao završni udarac.

Tek pred sam kraj prvog dijela Rijeka opet radi nešto konkretno. Prvo je dobro pucao Čolak, ali Majkić odnosi prvu od mnogo pobjeda u duelima protiv napadača Rijeke. U 45. je lopta u 16 metara došla do Štefulja koji puca iz okreta, ali pokraj gola.

U drugom poluvremenu odmah nakon pet minuta Rijeka ne koristi mrtvaca. Čolak je poslužio Andrijaševića koji je korak-dva van peterca i ima gol na pladnju, ali ne zahvaća loptu na pravu način. I nakon toga Istra opet igra nešto bolje, ali od 63. slijedi ključnih nekoliko minuta koje prelamaju susret.

Nakon ubačaja Štefulja u 63. minuti je Bosančić bio u zračnom duelu s Čolakom, a Fran Jović sudi penal zbog odgurivanja. Čolak je preuzeo odgovornost, ali mu je Majkić obranio, a onda šok.

Jović je vidio da je Majkić izašao s crte i ponavlja penal, ali Čolak ni iz drugog pokušaja nema uspjeha. Opet se javio Jović i VAR i nevjerojatno po drugi put ponavljaju udarac iz istog razloga. Ovaj put je loptu uzeo Andrijašević, a Majkić ne može obraniti tri penala u nizu i Rijeka vodi 2:0.

No nije dugo trajalo to vodstvo jer praktički u sljedećoj minuti Istra zabija. Ubacio je Slavko Blagojević, a glavom je to u pogodak pretvorio Gedeon Guzina za 2:1. Do kraja će čak i Istra biti bolja od slabe Rijeke, ali do prave šanse za bod nije došla.

U nadoknadi su pokušali Murić i Yateke postaviti 3:1 i riješiti susret prije posljednjeg zvižduka, ali nisu uspjeli i Rijeka bježi s minimalnih 2:1 nakon nove blijede predstave i Simon Rožman svakako i dalje ima razloga za brigu.