Bundesliga, 1. kolo, 20.09.2020, 15:30 h
RB Leipzig 3:1 Mainz 05
Mainz 05

RB Leipzig krenuo pobjedom uz asistenciju Olma

Matej Kačan • nedjelja, 20.09.2020.

Sukladno i ostalim kandidatima za vrh Bundeslige, u novu je sezonu pobjedom krenuo i RB Leipzig koji je na domaćem terenu sigurno svladao Mainz s 3:1, a asistenciju je upisao i Dani Olmo...

Vrlo mirno i sigurno su u novu sezoni krenuli i nogometaši RB Leipziga koji su kod kuće imali prvi ispit protiv Mainza. Ispit je položen s vrlo dobrom ocjenom, tek je dojam pokvario onaj jedan pogodak Mainza početkom drugog dijela.

Već u prvih 20 minuta je Leipzig riješio susret. Počelo je uraganski, dobrim pokušajima Danija Olma i Marcela Halstenberga. Već u 17. minuti je 1:0 kad je Leandro Martins bio preoštar u startu u svojih 16 metara, a s bijele točke je siguran Emil Forsberg.

Samo četiri minute kasnije je već 2:0, Olmo je jako dobrom visokom loptom u prostor poslužio Yussufa Poulsena koji glavom pogađa pod gredu za udvostručenje vodstva domaćina. Nastavili su i nakon toga domaćini agresivno pa Forsberg u 31. pogađa stativu iz dobre situacije, a u nastavku akcije Leipzig želi penal zbog igranja rukom. No, jedanaesterac je izostao i na poluvrijeme se ide s 2:0.

Drugi dio bolje otvara Mainz kojem se otvara malo nade u preokret nakon što je Jean-Philippe Mata poentirao za 2:1, ali ta nada ne traje dugo. Već u 51. Forsberg nastavlja sjajnu partiju pa dodaje i asistenciju za Amadoua Haidaru koji mirno postavlja 3:1.

Do kraja susreta je bila slična priča kao i u prvom dijelu. Moglo je biti još golova jer su domaćini nizali šanse, ali je više puta izostala realizacija pa Julian Nagelsmann može naći zamjerke svojoj ekipi usprkos dobroj predstavi i sigurnom startu.