Bundesliga, 1. kolo, 19.09.2020, 18:30 h
Borussia Dortmund 3:0 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Dortmund bolji u dvoboju dvije Borussije

Matej Kačan • subota, 19.09.2020.

U svoje natjecanje u Bundesligi su krenule i dvije Borussije međusobnim susretom u Dortmundu. Slavila je domaća momčad sa sigurnih 3:0 te je najavila borbu za vrh ljestvice...

Nakon što je Bayern krenuo u novu sezonu Bundeslige demoliranjem Schalkea, svoju prvu pobjedu je upisala i Borussia Dortmund. Ona je na svom stadionu svladala imenjaka iz Mönchengladbacha sa sigurnih 3:0.

Došlo je na Signal Iduna Park nešto navijača Dortmunda koji su nagrađeni pobjedom u ipak dosta izjednačenijem susretu nego što to rezultat govori. Imao je i gost svoje igre i šansi, ali je domaćin svoje koristio.

Mirovale su mreže do 35. minute kad je Giovanni Reyna primio loptu od Judea Bellinghama te je vrlo mirnom završnicom matirao gostujućeg vratara za 1:0. U 41. je šansu propustio Jadon Sancho, a u 43. šansu za izjednačenje ne koristi Stefan Lainer .

Na poluvrijeme se tako ide s 1:0, a početak drugog poluvremena obilježava nova situacija u kaznenom prostoru Gladbacha. Pao je Reyna, sudac pokazuje na bijelu točku, a strijelac je Erling Haaland.

U 60. na prvu i Gladbach dobiva jedanaesterac, ali nakon VAR provjere gosti nisu zadovoljni jer je odluka promijenjena. Zato je u 77. došlo do 3:0 kad je sjajnu momčadsku tranziciju Dortmunda završio sjajni Norvežanin kojeg je uposlio Sancho za 3:0 i konačni rezultat.