HT Prva liga, 5. kolo, 20.09.2020, 19:05 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Robi Kezele (Rijeka)
Mihael Žaper 16'
Osijek

Osječani dobro krenuli i iskontrolirali susret za tri boda u Varaždinu

Matej Kačan • nedjelja, 20.09.2020.

Peto kolo HT Prve lige je zaključeno, osim susreta Hajduka i Rijeke koji je odgođen. Posljednji susret redovnog petog kola su odigrali Varaždin i Osijek, a slavili su gosti s 1:0...

Poprilično mirno i rutinski je Osijek došao do pobjede nad Varaždinom i izjednačenja na sedam bodova na tablici koliko imaju i Varaždinci i Hajduk s utakmicom manje. Za sve to bio je potreban samo dobar početak i rani gol uz ostatak utakmice na autopilotu.

Osijek je krenuo onako kako je Nenad Bjelica priželjkivao nakon Basela, agresivno i napadački kao u drugom dijelu protiv Švicaraca, odlučno da zaliječi rane slavljem u ligi. Tako na početku prijete Mierez i Bočkaj, nižu se prilike i brzo Osijek vodi.

Iz kornera u 16. minuti je loptu zavrnuo Bočkaj, na drugoj stativi je Mihael Žaper koji glavom oplođuje napore gostiju u početku. Nastavit će se do poluvremena bez velikih šansi, ali je dojam za Osijek sjajan jer je Varaždin nemoćan i zbijen u svojih 30 metara.

U drugom dijelu imamo jedan kraći period u kojem su se Varaždinci preselili pred gostujući kazneni prostor, ali se iz toga nije izrodilo ništa konkretnije od jedne opaske da smo u tim trenucima oko 60. minute imali taj period u kojem se odnos na terenu malo obrnuo.

Osijek je susret odrađivao na autopilotu nakon vodstva, imali smo nakon dobrog razdoblja Varaždina novi period dominacije Osijeka uz pokoju situaciju za Kleinheislera i Miereza koji ih ne koriste.

Varaždinci su bili nemoćni, gosti su spremno odbijali svaki prilaz svom golu i očito se zadovoljili sa samo golom prednosti i pitanje je hoće li Bjelica biti zadovoljan ovakvom izvedbom u drugom dijelu. Osječani jesu kontrolirali susret i odradili ga rutinski, ali nisu nakon prvih pola sata pokazali onu agresivnost i želju koju navijači i trener priželjkuju.

Ipak, cilj je ostvaren i Osijek je došao do sedmog boda te se tako barem malo oporavio od ispadanja od Basela, dok je Varaždin odigrao vjerojatno najslabiju partiju ako gledamo nastavak prošle i početak ove sezone i to treba Samira Toplaka brinuti više od poraza.