HT Prva liga, 5. kolo, 18.09.2020, 18:00 h, Šubićevac
Suci: Mario Zebec (Cestica), Nikola Kečkiš (Virovitica), Tomislav Keglević (Našice)
Jorge Sammir 69'
Lokomotiva

Šibenik stigao do prve pobjede, Lokomotiva nastavlja s problematičnom formom

Matej Kačan • petak, 18.09.2020.

Peto kolo HT Prve lige su na Šubićevcu otvorili domaćin Šibenik i Lokomotiva, a dalmatinska je ekipa nakon pet golova s 3:2 stigla do prve pobjede u sezoni i četvrtog boda, koliko ima i viceprvak...

Arijan Mršulja
69'
20
Toni Španja
75'
21
Luka Celić
75'
29
Ivan Laća
81'

Goran Tomić

Viceprvak Hrvatske nastavlja s problematičnom formom nakon promjene većeg dijela ekipe. Lokomotiva je upisala i drugi poraz u nizu, a nakon Gorice je od Lokosa bolji bio i Šibenik. Novopečeni je prvoligaš tako stigao do prve pobjede i četvrtog boda u ligi.

Šibenik je idealno počeo, Nikola Rak je pronašao Marka Bulata koji petom ostavlja za Princea Ampema koji lako zakucava loptu s razine jedanaesterca za 1:0 već u 11. minuti i šok za Lokose u ranoj fazi.

Nastavio je Šibenik i nakon gola konkretnije, a najviše što smo od Lokomotive vidjeli u prvih pola sata je situacija u 18. kad Karačić pada u 16 metara, ali nakon VAR provjere nema penala.

U 22. pokušava Deni Jurić i zamalo postavlja 2:0, ali je u 34. ipak 1:1 iz prve ozbiljnije situacije Lokomotive prema naprijed. Sjajno su kombinirali Ćuže i Kallaku i prvi nalazi potonjeg za lak posao i 1:1.

No, nije dugo trajao taj rezultat jer je za samo pet minuta 2: nakon što je Jurić ipak zabio. On je bio najbrži na odbijenom šutu Princea koji Alex ne kontrolira dobro, a Jurić je iz blizine pogodio.

Pokušat će Prince još jednom u 40., ali se na poluvrijeme ide s 2:1. Početkom drugog poluvremena Lokomotiva gotovo dolazi do izjednačenja nakon što je iz kornera lopta došla do Kolingera koji je malo iznenađen i ne reagira dobro.

Ipak su Lokosi stigli do 2:2 i to u 69. minuti kad je Kračić ubačajem pogodio natrčalog Sammira koji glavom zakucava loptu u mrežu. Zadnjih 20 minuta igre se dobrano razvodnilo i presjeklo velikim brojem izmjena, ali i u takvoj igri Šibenik dolazi do gola.

Vrlo raspoloženi Prince je novim golom zapečatio svoju sjajnu večer. Ovaj put je sve obavio sam. Povukao je loptu, predriblao dva braniča i sam završio u prvi kut te je donio svom klubu prvu ovosezonsku pobjedu i izjednačenje na četiri boda sa svojim večerašnjim protivnikom.