Saint-Étienne 0:3 Rennes
Rennes

Rennes u gostima rutinirano svladao St. Etienne i zasjeo na vrh

Matej Kačan • subota, 26.09.2020.

Nogometaši Rennesa su rutinirano s 3:0 u gostima svladali St. Etienne te su zasjeli na vrh tablice s 13 bodova, dok je domaćin ostao na 10 te je pao na treće mjesto iza Lillea

Francuska Ligue 1 ima novog lidera. S vrha je svrgnut St. Etienne koji je porazom od Rennesa ostao na 10 bodova te je ispred njega i Lille, dok je pobjednik u gostima Rennes četvrtom pobjedom u nizu preuzeo vrh s 13 bodova.

Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Rennesu. Gosti su nadigrali Saint-Etienne i po posjedu i po udarcima, a potpisali su i sve tri velike šanse u prvih 45 minuta. Nakon neuspješnih pokušaja Sehroua Guirassyja i Romaina del Castilla, crvena je momčad naplatila inicijativu u 33. minuti.

Korner je izveo Benjamin Bourigeaud, a na precizan ubačaj je najviše naskočio Naif Aguerd koji glavom matira domaćeg vratara za 1:0. Taj će rezultat ostati i na poluvremenu jer u posljednjih 12 minuta nitko nije stvorio veću šansu.

Odmah početkom drugog dijela, u 47. minuti domaćin slavi, ali samo nakratko. Mrežu je iz odbijanca pogodio Arnaud Nordin, ali je VAR provjera pokazala da je strijelac u trenutku upućenog šuta prije odbijanca bio u zaleđu i Rennes ostaje u vodstvu.

Početnu dominaciju St. Etiennea početkom drugog dijela je presjekao gol Guirassyja koji je dobro dočekao ubačaj s desne strane koji je išao malo iza njega, ali se napadač dobro snašao i poluvolejem zatresao mrežu za 2:0 i mirniji ostatak susreta.

Zaprijetio je u 64. Timothee Kolodziejczak glavom, ali brani Romain Salin i spašava čistu mrežu Rennesa, a posljednji čavao u lijes Saint-Etiennea i njihovog pada s prvog mjesta je zabio Adrien Hunou koji je lijepim lobom postavio 3:0.

St. Etienne je tako zaredao s dva susreta bez pobjede te više nije prvi, već je na trećem mjestu s 10 bodova, dok je Rennes s 13 bodova zauzeo prvo mjesto i nitko ga ne može svrgnuti do kraja petog kola.