Marsonia i Croatia Đakovo ubilježili gostujuće pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 27.09.2020.

Odigran je dio utakmica osmog kola Treće HNL Istok, a društvo s vrha, izuzev Oriolika, bilo je uspješno. Marsonia i Croatia Đakovo uzeli su nove pobjede...

Ogroman posao napravila je Marsonia koja je slavila u Pleternici 2:1. Kod zaostatka 1:0 Marsonia je zaradila isključenje, ali bez obzira na to, s igračem manje stigla je do pobjede. Slavija je povela u šestoj minuti golom Pave Nikolića, Dario Živić isključen je u 52., ali u zadnjih deset minuta Karlo Kokanović i Filip Bungić zabijaju za preokret.

Vukovar je ugostio momčad Oriolika i odnio pobjedu 2:0. Vukovarci imaju vrlo zanimljivu momčad koja je ovdje slavila zahvaljujući golovima Josipa Barišića i Blaža Tustonjića.

Graničar iz Županje je čak šesti put u osam kola remizirao. Ovaj put u gostima kod Belišća koji je ušao u susret kao favorit, a početkom drugog dijela našao se u problemima. Josip Lešić i Hrvoje Hodak odveli su Graničar do 2:0 vodstva, no Belišće se uspjeli izvući od poraza i preko Stjepana Salapića i Filipa Radovanovića doći do remija.

Slavonac ostaje na jednoj, a Valpovka bez ijedne pobjede. U Bukovlju su remizirali 1:1, a u prvih pola sata pala su oba gola. Leon Špoljar na samom startu doveo je Slavonac do prednosti, a u 27. minuti Emanuel Mutshaus je poravnao na 1:1.

Croatia Đakovo drži vrh ljestvice, a u ovom kolu uzela je pobjedu u gostima kod Vihora s 2:1. Osigurala ju je tek u završnici susreta i tako se odvojila na ljestvici. Povela je preko Luke Kolaka u 33. minuti, no domaćin je 15 minuta prije kraja golom Mateja Jakšića poravnao. Ipak gosti odnose tri boda, strijelac za pobjedu bio je Dominik Dogan u 85. minuti.