Premiership, 3. kolo, 28.09.2020, 19:00 h
Fulham 0:3 Aston Villa
Aston Villa

Aston Villa stigla do druge pobjede, Fulham i dalje bez boda

Matej Kačan • ponedjeljak, 28.09.2020.

I nakon trećeg kola engleske Premier lige su nogometaši Fulhama u društvu na dnu bez bodova. Nakon promocije u prvoligaško društvo je Fulham upisao treći poraz, ovaj put od Aston Ville...

Iako treće kolo Premier lige nije kompletirano, znamo imena ekipa koja će i dalje ostati na dnu lige s nula bodova. To će biti Sheffield United i Fulham uz Burnley koji ima utakmicu manje i dva poraza u dva susreta.

Ono što je zajedničko Sheffieldu i Fulhamu jest to da u svoja tri poraza obje ekipe imaju upisan poraz od Aston Ville. Villa je u svoje dvije utakmice na maksimalnih šest bodova jer je nakon minimalnog slavlja protiv Sheffielda upisala i uvjerljivu pobjedu nad Fulhamom.

Na Craven Cottageu je bilo sigurnih 3:0, a već u ranoj fazi se Fulham našao u problemima. U 4. minuti je susret golom otvorio ponajbolji iz redova gostiju, Jack Grealish. Grealish je u mrežu pospremio sjajnu dugu loptu koju je poslao McGinn koji će nakon deset minuta upisati i drugu asistenciju.

U 15. je minuti dobio povratnu loptu od Grealisha te ju je samo ostavio za Hourihanea koji sa sedam metara lako trese mrežu za ugodnu prednost nakon samo 15 minuta igre. Ostaje tako do poluvremena, a početkom drugog dijela je susret i definitivno riješen.

Hourihane je pogotku dodao i asistenciju u 48. minuti kad je s lijeve strane ubacio iz slobodnog udarca, a domaća je obrana potpuno zaboravila na Tyronea Mingsa koji iza leđa svih iz prve lako zabija za visokih 3:0.

Tračak nade za povratak Fulhama je probudio Bobby Reid pogotkom u 56. minuti, ali je brzo ta iskra ugašena. VAR snimka je pokazala da je u akciji prije gola bilo prekršaja momčadi u napadu pa Fulham ostaje bez pogotka.

Novu najbolju šansu za počasni pogodak domaćina je zapucao Joe Bryan koji je dobro potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali je lopta odsjela na gredi umjesto u mreži Ville pa gosti ostaju sa šest bodova i bez primljenog gola.