Premiership, 3. kolo, 26.09.2020, 18:30 h
West Bromwich Albion 3:3 Chelsea
Chelsea

Bilić izvukao tek bod nakon ludnice i 3:0 vodstva protiv Chelseaja

Matej Kačan • subota, 26.09.2020.

Nogometaši West Broma došli su do prvog boda nakon promocije u Premier ligu, i to kakvog. Na Hawthornsu je nakon furioznog prvog poluvremena Chelsea gubio 3:0, ali je došao do 3:3...

Sjajno prvo poluvrijeme, ubojiti Callum Robinson i korištenje poklona obrane Chelseaja u furioznih prvih pola sata bili su dovoljni da Slaven Bilić i njegov West Brom steknu zalihu golova za samo remi protiv Chelseaja.

Do prvog boda je WBA došao zahvaljujući 3:0 u prvih pola sata, dok drugo poluvrijeme pripada Chelseaju koji se pokušao vratiti, ali nije do kraja izveo preokret, već je došao tek do 3:3. Susret je već u četvrtoj minuti pogotkom otvorio Robinson nakon što je Pereira iskoristio loše dodavanje u obrani i poslužio Irca koji matira Caballera s 14 metara.

U 25. isti junak koristi novu kardinalnu grešku obrane Chelseaja. Loše je loptu primio Thiago Silva, a Robinson uzima loptu te sam ide na gol gostiju i postavlja 2:0. Samo dvije minute kasnije je i nestvarnih 3:0 nakon što je Furlong pucao glavom nakon kornera, a Bartley je skrenuo loptu u gol.

Taj je rezultat ostao i na poluvremenu, ali u drugih 45 minuta gledamo drugu pjesmu. Pokrenula se napadačka mašina Chelseaja pa u 54. Mason Mount fantastično s 20 metara smanjuje na 3:1, a 16 minuta kasnije je 3:2.

Strijelac je Hudson-Odoi koji je odigrao sjajan dupli pas s Kaijem Havertzom te je poentirao, a potpunu ludnicu zaključuje Tammy Abraham koji na Mountovu asistenciju trese mrežu u trećoj minuti nadoknade za podjelu bodova i veliki šok za Bilića.