Manchester City ponižen na Etihadu, a Wolverhampton na Olimpijskom stadionu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 28.09.2020.

Manchester City i Wolverhampton vjerovali su u nove pobjede u trećem kolu Premier lige, a na kraju su i jedni i drugi upisali teške poraze...

Nikada u svojoj karijeri Pep Guardiolanije primio kao trener pet golova i nikada Manchester City na Etihadu nije primio toliko pogodaka. Momčad koja će ostati upisana u povijest kao prva koja je to uspjela je Leicester koji je razbio Manchester City s 5:2.

Leicester igra sjajan nogomet i to je potvrdio i ovdje potpuno nadigravši i ponizivši Guardiolinu momčad.

U početku nije bilo nikakvih naznaka da bi se takvo što moglo dogoditi. Dapače, City je krenuo dobro i poveo već u četvrtoj minuti pogotkom Riyada Mahreza i tu je prednost Manchester držao sve do 37. minute kada se Leicester vraća. Kyle Walker je u zadnjih godinu dana napravio niz vrlo glupih grešaka pa je tako i ovdje skrivio posve nepotrebno kazneni udarac i Jamie Vardy poravnao je na 1:1.

U 54. minuti Leicester dolazi do vodstva. Odličnom loptom proigran je Castagne koji idealno ubacuje za Vardyja, a on majstorski petom skreće loptu u mrežu.

Još jedan kazneni udarac dosuđen je u 58. minuti, a skrivio ga je Garcia, dovoljno za Vardyjev hat-trick.

City je bio u nokdaunu i tražio je način kako se vratiti u susret, ali nije realizirao prilike dok je s druge strane Leicester bio vrlo ubojit pa je tako u 77. minuti James Maddison vrhunski pogodio pod gredu s ruba kaznenog prostora za 4:1.

Manchester je smanjio preko Nathana Akea u 85. minuti nakon kornera, ali svaku nadu u neki povratak ubio je Mendy koji je skrivio još jedan nepotreban kazneni udarac.Ovaj put nije bilo Vardyja da ga izvede pa je Tielemans stavio točku na i.

Wolverhampton je teško stradao u Londonu kod West Hama koji je slavio s 4:0 i nanio mu najteži poraz u zadnjih osam godina.

Portugal u malom odigrao je ispod očekivanja i West Ham je slavio uz dva gola Bowena, jedan Hallera i autogol Jimeneza.