Benevento izveo fantastičan preokret u premijeri u Serie A, Lazio rutinski

Matej Kačan • subota, 26.09.2020.

Drugo kolo Serie A obilježio je susret Sampdorije i Beneventa koji je odigrao svoj prvi susret nakon promocije u Serie A, a nakon početnog zaostatka od 2:0 je novopečeni prvoligaš izveo sjajan preokret za 3:2...

Benevento nije dobro počeo svoj debi u Serie A, ali se kasnije oporavio i ostvario ludi preokret u stilu. Momčad Filippa Inzaghija je u svom prvom susretu došla u Genou u goste Sampdoriji i već je u prvih 20 minuta dobila poklon dobrodošlice u obliku dva gola.

Iskusni Fabio Quagliarella je u osmoj minuti iskoristio poklon obrane gostiju koji nisu znali riješiti visoki pritisak pa je loptu ukrao Bonazzoli i poslužio napadača samog na pet metara od gola. Samo deset minuta kasnije je i 2:0 kad je Colley glavom pospremio ubačaj Antonija Candreve.

No, ostatak pripada gostima jer osim ta dva gola Sampdoria neće ni zapucati gotovo sat vremena. Benevento je do poluvremena smanjio, u 33. je Caldirola bio snalažljiv nakon odbijanaca poslije ubačaja te je s nekih 12 metara volejem pogodio mrežu.

U 72. novopečeni prvoligaš dolazi do izjednačenja, a junak je isti. Ovaj je put Caldirola nakon kornera bio najviši u skoku na pet metara te je zatresao mrežu za 2:2 te je tako kaznio Sampdoriju za njenu inertnost i nemoć nakon početnih 20 minuta.

Potpunu ludnicu i preokret Beneventa je zaključio Gaetano Letizia fantastičnim pogotkom s 20 metara i to prizemnim udarcem nakon što je Sampdoria u 85. pogodila stativu, a samo minutu kasnije i neregularan pogodak koji je poništen zbog zaleđa.

U drugom je susretu Lazio krenuo u novu sezonu rutinskom pobjedom kod Cagliarija koji tako ima tek bod u dva susreta. Marka Roga i njegovu ekipu je šokirao i načeo Manuel Lazzari već u četvrtoj minuti na asistenciju Crnogorca Adama Marušića.

Mirovao je rezultat do nove asistencije Marušića koji je u 74. poslužio Zlatnu kopačku koja očito nastavlja gdje je stala prošle sezone, Ciru Immobilea. Immobile je dobio povratnu loptu s lijevog krila te je s ruba šesnaesterca sjajno pogodio za 2:0 što je bio i konačan rezultat.