Bologna 4:1 Parma
Parma

Mihajlovićeva Bologna stigla do prve pobjede

Matej Kačan • ponedjeljak, 28.09.2020.

U drugom kolu talijanske Serie A, nogometaši Bologne su stigli do prve pobjede. Nakon poraza od Milana, Mihajlovićevi igrači su kod kuće svladali Parmu s 4:1...

Nogometaši Parme definitivno nisu dobro krenuli u novu sezonu Serie A. Parma je u gostima kod Bologne lako pala s 4:1 te je tako momčad Siniše Mihajlovića dobro nadoknadila početni poraz od Milana te je stigla do prve pobjede.

Bologna je u susret ušla jako dobro i već je za pola sata 2:0 zahvaljujući fantastičnom Robertu Sorianu. Veznjak je s dva gola praktički riješio susret u početnoj fazi, a prvi je pogodak postigao u 16. minuti.

Dobro izveden korner Bologne je gostujuća obrana samo prebacila na drugu stativu gdje se našao Soriano i zakucao loptu u mrežu, a 14 minuta kasnije Talijan skuplja odbijenu loptu od obrane i sjajnim udarcem sa 16 metara pogađa suprotni kut za 2:0.

Soriano ni tu nije stao sa svojom simultankom pa sudjeluje i u trećem golu. U 56. je povukao tranziciju te je poslužio Skova Olsena koji je s 14 metara lako matirao gostujućeg vratara.

Tračak nade koji je na kraju ispao tek počasni pogodak je djelo Hernanija koji je dobro poslužen nakon što je Parma ukrala loptu po visokom pritisku u 67. minuti. Bilo kakvu nadu u povratak je ubio crveni karton za Iacoponija koji je kao zadnji čovjek obrane srušio protivnika na samom rubu svojih 16 metara te je za dlaku izbjegao penal.

Do kraja Parma nije uspjela postići još pogodak i zakomplicirati susret, već je u prvoj minuti nadoknade veteran Rodrigo Palacio zabio četvrti pogodak za večeras ubojitu Bolognu.